VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plomba pronásleduje Národní dům

Karlovy Vary – Černá můra. To je pro magistrát i investora plomba na Národním domě. Ta se u tohoto objektu zjevuje na katastrálním úřadu jako přízrak.

12.5.2010 1
SDÍLEJ:

Národní důmFoto: DENÍK/Jana Kopecká

Sotva byla po trojdohodě mezi vedením magistrátu, společností Eltodo a Ivem Ouřadou z objektu sejmuta, znovu se na něm minulý týden objevila. Tato zpráva zasáhla společnost Eltodo i magistrát jako blesk a okamžitě bylo zahájeno intenzivní pátrání, co se vlastně stalo.

„Zjišťujeme, z jakého právního důvodu byla plomba na katastru zřízena. V případě, že by to bylo kvůli pokračování některého ze sporů, který měl být v rámci trojdohody ukončen, mohlo by se jednat o porušení povinnosti některou ze stran. Trojdohoda mezi městem Karlovy Vary, společností ELTODO Národní dům a manželi Ouřadovými o ukončení sporů o Národní dům je platná,“ uvedl Jan Kopál, mluvčí radnice.

Podle slov mluvčího Kopála to nic nemění na podstatě věci, tedy že společnost ELTODO Národní dům je nyní vlastníkem objektu a připravuje jeho rekonstrukci.

„Případné obstrukce v této fázi již nemají blokační efekt, kterým by znemožnily převod objektu na kupujícího. Podle zatím zjištěných informací se navíc zdá, že důvody pro zápis plomby byly formální a budou brzy dořešeny. Ale především, v současné době není nijak ohrožen majetek města, nakládání s ním ani smluvní vztah mezi městem a kupujícím, tedy společností ELTODO Národní dům,“ dodal mluvčí magistrátu.

Společnost Eltodo ale tvrdí, že plomba už byla odstraněna. „Podle našich informací už na katastru u tohoto objektu a v tuto chvíli není a byla sejmuta,“ uvedl Jan Rafaj, personální ředitel společnosti Eltodo. Podle něj byl Národní dům znovu zablokován kvůli starému soudnímu výroku, který byl zrušen a změněn. „Pokračujeme v jednání se stavebními a finančními institucemi, abychom mohli zahájit náročnou rekonstrukci,“ doplnil.

Podle Tomáše Hybnera, náměstka karlovarského primátora, visela plomba na Národním domě až do minulého pátku. „Okresní soud poslal na katastrální úřad všechny materiály, z nichž jedno rozhodnutí nebylo součástí trojdohody. Proto na něj byla plomba uvalena,“ vysvětlil.

Ivo Ouřada odmítl celou záležitost komentovat. „V tuto chvíli si nemohu dovolit se vyjádřit,“ zopakoval na dotaz, zda se plomba na Národním domě znovu objevila kvůli němu, i na otázku, zda jsou všechny sliby trojdohody mezi městem, Eltodem a jím plněny.

Autor: Ivana Kalinová

12.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
„Jsem vždy velmi poctěn, když mohu poděkovat za čin vedoucí k záchraně lidského života, v tomto případě poskytnutí nezbytné pomoci a útěchy malým dětem. Kytička pro paní Pejsarovou je pouze symbolickým poděkováním, ale o to více si tohoto činu vážím, nebo

Starosta ocenil obětavou sousedku

Ilustrační foto

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení