VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po opravách kanalizace se obec vrhá na zeleň

Děpoltovice - Co čeká v příštích letech obec, která měla jako úplně první v okrese Karlovy Vary veřejné osvětlení? Investice do zřizování přípojek kanalizace, komunikace do rekreační oblasti, což je závislé na získání dotace, kdy se cena pohybuje kolem šesti milionů korun, opravy varhan, kapličky, dokončení územního plánu či revitalizace obecní zeleně.

17.9.2016
SDÍLEJ:

REKREAČNÍ OBLAST v obci u děpoltovického rybníka by se mohla dočkat nové silnice. Vše závisí na získání dotace. Foto: Foto Deník

To a mnohé další jsou nejen investiční plány na letošní a příští léta v obci Děpoltovice. Dále, čímž starosta obce Jiří Štikar vyvrátil spekulace mezi lidmi, obec určitě neplánuje prodat děpoltovický rybník.

„Nedávno tu byla dokončena rekonstrukce povrchu asi sedmisetmetrové místní komunikace. Akce stála kolem 420 tisíc, z čehož nám 170 tisíc poskytl Karlovarský kraj. Věřím, že obyvatelé novou silnici ocení," doplnil starosta.

Další položkou na seznamu investičních potřeb obce je budování přípojek na splaškovou kanalizaci v obci. Ta se tu buduje už dva roky a nyní je na řadě její kolaudace. Po jejím dokončení přijde rozsáhlá revitalizace zeleně. K té dojde v průběhu příštího roku. „Máme již objednaný projekt. Ten počítá s úpravou a výsadbou keřů a stromů, a to v celé obci a zejména pak v jejím středu. Na tuto akci máme možnost získat dotaci. Pokud se to nepovede, jsme připraveni hradit postupně revitalizaci ze svého rozpočtu," doplnil starosta s tím, že je před dokončením i nový územní plán, který počítá s rozšířením ploch na výstavbu obytných domů.

Zajímavou akcí, na kterou bude vedení obce v příštím roce ještě žádat o dotaci, jistě bude oprava varhan v kostele sv. Michala Archanděla. Ty jsou podle odborníků v kompletním stavu, ale je potřeba celková rekonstrukce dřevěných částí a měchů varhan. Odhadovaná částka na opravy se pohybuje kolem tří set tisíc.

A co se tu dá dělat? Do koloritu společenských akcí sem patří pravidelné loučení s prázdninami, které má i ekologický podtext a které se koná pod taktovkou děpoltovických žen. To letošní proběhlo na začátku září a děti tu těsně před nástupem do školy soutěžily v nejrůznějších disciplínách i sběru odpadu. „Toho se podařilo kolem obce nasbírat deset pytlů a účastníky jsme za to odměnili občerstvením a ohňostrojem v závěru akce," dodal Štikar.

Dalším vyžitím bývají dětské dny, stavění májky či tradiční adventní akce. Ty začínají zpravidla v polovině října úklidem kostela a okolí a následně i předvánočními koncerty. Stejně jako vloni, i letos by měl do Děpoltovic dorazit sbor Chorea Nova.

„S první zářím se tu taky otevřela hospoda, která se nachází ve Společenském domě. Občany jistě potěší, že se tu plánují různé akce," uvedl Štikar.

Do spádové oblasti Děpoltovic patří ještě osada Nivy. Ani tady se na opravy nezapomíná. V příštím roce se tu počítá s opravou kapličky a přilehlého parčíku. „Už jednou prošla kaplička první fází oprav, měděné okapy ale někdo odcizil, a tak jsme je museli nahradit plastovými. Ty však rovněž připomínaly měď a opět zmizely," upřesnil starosta.

A v přípravě je modernizace komunikací III. třídy vedoucích přes obec, po níž bude následovat budování chodníků, které budou investicí obce.

Autor: Zdeněk Hnízdil

17.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

Zdeněk Lakatoš, starosta Abertam

OTÁZKA PRO: Zdeňka Lakatoše, starostu Abertam

Lázněmi se poběží za svitu kolonád, podruhé

Karlovy Vary – Po úspěšné premiéře, kterou si první ročník CITY NIGHT RUNu odbyl v uplynulém roce, kdy si na něj našlo cestu bezmála pět set běžců, je nachytán druhý ročník karlovarského nočního běhu.

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Sokolovsko - Sokolovští kriminalisté pátrají po 29 letém muži z Kynšperku nad Ohří, který je asi 178 cm vysoké střední postavy, má krátké rovné hnědočerné vlasy na ježka, hnědé oči a prořídlé strniště.

Zboural zažitý stereotyp oprav a svěřenou motorku prodal

Karlovarsko - Banální oprava motorky se změnila v trestný čin. Opravář totiž svěřený stroj drze prodal. A co hůř, za neadekvátní cenu.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení