VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po prázdninách se kapacity mateřských škol rozrostou o novou třídu

Karlovy Vary – Přes léto ve městě fungují jen dvě mateřinky.

15.7.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Havelka

Jelikož k březnovým zápisům do mateřských škol dorazil větší počet dětí, než je volných míst v šestnácti pobočkách, které zřizuje město, bylo nutné, aby město začalo tuto situaci okamžitě řešit.

„Ihned byla zahájena jednání s ředitelkami obou mateřských škol s vedením města a s dotčenými odbory magistrátu města. Jako nejlepší možností, jak umístit do školek děti, které splňují kritéria přijímání, se ukázalo zřízení nových tříd. Po hledání vhodných prostor byly jako nejvhodnější varianta vybrány prostory v objektu ve Dvořákově ulici ve Staré Roli. V tomto objektu sídlilo sdružení Nejste sami – Denní centrum Žirafa, avšak ředitelka tohoto centra podala výpověď z nájmu a prostory se tak na základě dohody a rozhodnutí rady města k 30. června uvolnily," řekl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

„Ihned po tomto datu bude zahájena rekonstrukce objektu. Bude nutné zjistit, v jakém stavu objekt je, co vše bude zapotřebí opravit, vyměnit a podobně. Jelikož se jedná o vybudování zařízení pro děti, je nutné vyhovět řadě norem, například z hygienických hledisek," doplnil Kopál.

Nové třídy se v prostorách objektu ve Dvořákově ulice otevřou 1. září 2012.

„Město Karlovy Vary má dvě mateřské školy, příspěvkové organizace, které provozují šestnáct odloučených pracovišť. Po dobu prázdnin jsou v provozu dvě pracoviště, z každé organizace jedno. Za 1. Mateřskou školu Karlovy Vary to bude pracoviště ve Východní ulici v Drahovicích, kde je prázdninový provoz od 1. července do 31. srpna," dodal mluvčí.

„Za 2. Mateřskou školu Karlovy Vary to pak je pracoviště v Mládežnické ulici v Rybářích. Zde je ale prázdninový provoz od 1. července do 21. srpna. Provoz je zde v podstatě stejný, jako během školního roku a stejně tak i poplatky. Kapacity pro prázdninový provoz vycházejí ze zájmu rodičů, kteří mateřské škole oznámili, že chtějí, aby jejich děti navštěvovaly školku i o prázdninách," dokončil mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.

Autor: Zdeněk Hnízdil

15.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení