VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po vzniku obce přišel na řadu i znak a vlajka

Doupovské Hradiště - Obec Doupovské Hradiště má od konce května nový znak i vlajku. 

11.6.2017
SDÍLEJ:

VLAJKA vychází ze znaku, ale přesto je svá a osobitá.Foto: Jan Tejkal

Nově vzniklou samosprávnou obec dnes tvoří čtyři místní části. Činov, Dolní Lomnice, Lučiny a Svatobor. Ta vznikla 1. ledna 2016 poté, co byl zmenšen vojenský újezd, prostor Hradiště. „Znak obsahuje dvouuchou vázu s květinami ze znaku města Doupova, což koresponduje se skutečností, že název obce je odvozen od její polohy na někdejším území vojenského újezdu Hradiště, které je v regionu Doupovských hor s nejvyšším vrchem Hradiště, a současně navazuje na dlouhou tradici zdejšího osídlení v okolí zaniklého města Doupova. Ve znaku je také doplněn jehličnatý strom, který symbolizuje lesy v katastru obce, těžbu dřeva a sídlo lesní správy.

Podkova symbolizuje chov koní. A cimbuřová pata štítu je odvozena z pozdější podoby znaku Doupova s květy a hradbou. Představuje současně odkaz na název obce. Modrá barva dolního pole vyjadřuje vodní toky na území obce a historickou hranici katastrů obcí Svatobor a Dolní Lomnice na řece Ohři. Lilie připomíná nejstarší historii území dnešní obce spojenou s cisterciáckým klášterem a jako mariánský atribut kostel Nanebevzetí Panny Marie,“ uvedl autor znaku Jan Tejkal. Kromě znaku byla schválena i nová vlajka, kterou také navrhl Jan Tejkal.

„Nová vlajka ze znaku přejímá pouze motiv historického znaku Doupova, ale další motivy nahrazuje pruhy ve znakových barvách, přičemž celkový počet pruhů, tří vodorovných a jednoho svislého, koresponduje s počtem čtyř místních částí obce. V červeném pruhu jsou dále tři bílé pětilisté květy se žlutými středy na zelených stoncích o dvou listech vyrůstajících ze žluté dvouuché vázy,“ dodal autor.

Autor: Barbora Šmudlová

11.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda se stala na poli nedaleko obce Budov. Řidič traktoru bohužel svým zraněním na místě podlehl.
AKTUALIZOVÁNO
5

Nehodu na poli traktorista nepřežil

Mumifikované ostatky budou zkoumat lékaři v nemocnici.

Mumifikované ostatky budou zkoumat lékaři v nemocnici

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Ben Dover se vrací na pódia

Karlovy Vary – Kapela Ben Dover se vrací opět na pódia, a to v novém složení, opustila ji zpěvačka Týnka. Zjistěte, co se změnilo a jaké má tato pop rocková formace plány do budoucna.

Děti si užily sportovní den s Ajaxem

Karlovy Vary - Sportovní akcí se Zápisníkem psa Ajaxe vyvrcholil preventivní projekt určený pro žáky základních škol. Jedenácté setkání s policisty se uskutečnilo na sportovním hřišti Základní školy Krušnohorská v Karlových Varech a zúčastnilo se ho 452 dětí ze 14 základních a praktických škol.

Letiště oslavilo sté výročí

Cheb – Milovníci letadel o víkendu zamířili do Horních Dvorů u Chebu. Právě tam se konal letecký den a zároveň oslavy 100 let od vzniku prvního vojenského letiště na našem území.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies