VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po vzniku obce přišel na řadu i znak a vlajka

Doupovské Hradiště - Obec Doupovské Hradiště má od konce května nový znak i vlajku. 

11.6.2017
SDÍLEJ:

VLAJKA vychází ze znaku, ale přesto je svá a osobitá.Foto: Jan Tejkal

Nově vzniklou samosprávnou obec dnes tvoří čtyři místní části. Činov, Dolní Lomnice, Lučiny a Svatobor. Ta vznikla 1. ledna 2016 poté, co byl zmenšen vojenský újezd, prostor Hradiště. „Znak obsahuje dvouuchou vázu s květinami ze znaku města Doupova, což koresponduje se skutečností, že název obce je odvozen od její polohy na někdejším území vojenského újezdu Hradiště, které je v regionu Doupovských hor s nejvyšším vrchem Hradiště, a současně navazuje na dlouhou tradici zdejšího osídlení v okolí zaniklého města Doupova. Ve znaku je také doplněn jehličnatý strom, který symbolizuje lesy v katastru obce, těžbu dřeva a sídlo lesní správy.

Podkova symbolizuje chov koní. A cimbuřová pata štítu je odvozena z pozdější podoby znaku Doupova s květy a hradbou. Představuje současně odkaz na název obce. Modrá barva dolního pole vyjadřuje vodní toky na území obce a historickou hranici katastrů obcí Svatobor a Dolní Lomnice na řece Ohři. Lilie připomíná nejstarší historii území dnešní obce spojenou s cisterciáckým klášterem a jako mariánský atribut kostel Nanebevzetí Panny Marie,“ uvedl autor znaku Jan Tejkal. Kromě znaku byla schválena i nová vlajka, kterou také navrhl Jan Tejkal.

„Nová vlajka ze znaku přejímá pouze motiv historického znaku Doupova, ale další motivy nahrazuje pruhy ve znakových barvách, přičemž celkový počet pruhů, tří vodorovných a jednoho svislého, koresponduje s počtem čtyř místních částí obce. V červeném pruhu jsou dále tři bílé pětilisté květy se žlutými středy na zelených stoncích o dvou listech vyrůstajících ze žluté dvouuché vázy,“ dodal autor.

Autor: Barbora Šmudlová

11.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

KRAJSKÝ PŘEBOR: Tahák obstará Ostrov, vyzve Toužim

Primátor Petr Kulhánek

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora K. Varů

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Loket – Vyburcovat fanoušky karlovarských hokejistů k podpoře klubu. Ukázat, že při svých hráčích stojí, i když se jim zrovna nedaří.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

Ostrov – Již před startem podzimní části krajského přeboru ostatní účastníci krajského zájezdu označili ostrovský FK jako hlavního aspiranta na triumf v nejvyšší krajské fotbalové soutěži, za což je pěkný bonus v podobě postupu do divize.

OTÁZKA PRO: Zdeňka Lakatoše, starostu Abertam

Abertamy - Občané Abertam a Hřebečné zareagovali na výzvu zaslat návrhy na změny ohledně parkovacích míst a dopravní situace obecně. Co tomuto požadavku předcházelo, jak to dopadlo a co se bude dít dál?

Lázněmi se poběží za svitu kolonád, podruhé

Karlovy Vary – Po úspěšné premiéře, kterou si první ročník CITY NIGHT RUNu odbyl v uplynulém roce, kdy si na něj našlo cestu bezmála pět set běžců, je nachytán druhý ročník karlovarského nočního běhu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení