VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikatelé nabídli řadu originálních projektů

Karlovarský kraj - Řadu podnikatelů láká nabídka inovačních voucherů od Karlovarského kraje.

9.2.2012
SDÍLEJ:

Foto:

Ty mohou firmám zajistit velký rozvoj.

„Nabídka Karlovarského kraje přispět na inovační aktivity firem spojené s výzkumem a vývojem se setkala s nečekaným ohlasem. Do 31. ledna, kdy vypršel termín podání žádosti, se o dotaci přihlásilo 11 žadatelů. Jejich požadavky jsou ve výši 1 milion 655 tisíc korun,“ řekla Jana Pavlíková, mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Podnikatelé z Karlovarského kraje mohli podávat v rámci veřejné soutěže od začátku prosince loňského roku návrhy svých projektů na využití výsledků vědy a výzkumu pro zlepšení své konkurenceschopnosti. Největší zájem o inovační vouchery projevily firmy z oboru výroby stavebních materiálů, ale také ze strojírenské, chemické a potravinářské výroby a z oblasti cestovního ruchu a služeb.

„Z krajského rozpočtu je pro ně na tento rok vyčleněna částka asi 1,7 milionu korun. Jednotlivé vouchery mohou dosáhnout výše až 170 tisíc korun. Jsme potěšeni takovou účastí i s ohledem na to, že jsme soutěž v našem kraji vyhlásili poprvé,“ poznamenal uvolněný krajský zastupitel Tomáš Hybner. Podle něj je cílem nového dotačního titulu podpořit spolupráci regionálních firem a vědeckovýzkumných institucí, jako jsou vysoké školy, výzkumné ústavy a pracoviště Akademie věd ČR za účelem lepšího poznání a posílení těchto vazeb.

V pátek 3. února začal proces kontroly a hodnocení přijatých žádostí. Výsledný seznam podpořených projektů by měl být znám po dubnovém jednání Zastupitelstva Karlovarského kraje. Od května do září pak budou moci podnikatelé spolu s poskytovateli znalostí své návrhy realizovat. Celý proces rozdělování inovačních voucherů zajišťuje pro Karlovarský kraj jeho příspěvková organizace Karlovarská agentura rozvoje podnikání. „Kromě užitečné podpory inovačním firmám z kraje bude dalším přínosem tohoto nového dotačního titulu i získání informací o potřebách regionálních firem z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací, které dále využijeme pro naši práci,“ uvedla Jana Michková, ředitelka agentury.

Inovační vouchery mají zajistit zlepšení ekonomické situace v kraji. ⋌

Autor: Jan Havelka

9.2.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Dobrý stav vody si pochvalovali i účastníci Dne Ohře. Vodácká sezona na Ohři končí v říjnu.

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení