VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté si posvítili na opilé koledníky za volantem

Karlovarský kraj – Příjemným překvapením bylo, že mnoho řidičů po požití alkoholu za volant nesedlo.

11.4.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv KD

Ani o velikonočních svátcích nevynechali policisté dopravně-bezpečnostní akci. Proběhla po celém Karlovarském kraji a zaměřila se na kontroly řidičů, kteří před svou jízdou požili alkoholické nápoje nebo návykové látky.

V Karlových Varech bylo do akce nasazeno na šestnáct policistů z dopravního inspektorátu Karlovy Vary. Hlídky zkontrolovaly celkem 288 osobních aut a zjistili při tom na sto jedna dopravních přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. „V devětaosmdesáti případech uložili policisté blokové pokuty ve výši přesahující šestatřicet tisíc korun,“ řekl karlovarský policejní mluvčí Pavel Valenta.

Ani překročení povolené rychlosti se neobešlo bez povšimnutí. „Rychlost překročila šestačtyřicet řidičů. V pětatřiceti případech to policisté vyřešili pokutou a jedenáct případů oznámili na Magistrát města,“ uvedl Valenta.

V Karlových Varech jen jeden z řidičů pil před jízdou alkohol. Policejní hlídka mu dechovou zkouškou naměřila hodnotu nepřesahující jednu promile. „Bezpečnostní pásy nepoužilo devětadvacet řidičů a u jedenácti aut byl zjištěn nevyhovující technický stav a dva řidiči nepředložili hlídce doklad o pojištění vozidla,“ doplnil za Karlovarský kraj mluvčí Valenta.

Oproti Karlovým Varům bylo v Chebu a Sokolově do této akce zapojeno o něco méně policistů. V Chebu se zapojilo celkem šest policistů z dopravního inspektorátu. „Policisté zkontrolovali na 112 osobních vozidel a při tom zjistili osmnáct dopravních přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a uložili za ně blokové pokuty ve výši 10.200 korun a jeden přestupek oznámili,“ řekla mluvčí chebských policistů Martina Böhmová.

I v Chebu policisté nachytali řidiče, který měl v dechu alkohol. „Hlídka řidiči zprvu naměřila hladinu ve výši 0,58 promile alkoholu v dechu. Ale při opakované zkoušce mu policisté naměřili hladinu ve výši 0,63 a 0,62 promile,“ sdělila Hrušková. Tento řidič se dopustil přestupku o provozu na pozemních komunikacích a oznámili ho příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání.

Při této akci chebští policisté zjistili, že jeden z řidičů nepoužil bezpečnostní pásy a v šesti případech šlo o nevyhovující stav vozidla. „Dva řidiči jeli bez řidičského průkazu a příslušného oprávnění,“ doplnila Hrušková.

Do této bezpečností akce se v Sokolově zapojila na třináct policistů. „Sokolovští policisté zkontrolovali 168 osobních automobilů a zjistili při tom osmaosmdesát dopravních přestupků,“ řekl Valenta.

Přestupek policisté v devětasedmdesáti případech vyřešili blokovou pokutou a devět jich oznámili příslušnému správnímu orgánu.
„Dvaapadesát řidičů porušilo rychlost. V sedmačtyřiceti případech uložili policisté řidičům pokutu a pět přestupků oznámili,“ sdělil Valenta.

I v Sokolově se našel řidič, který byl pod vlivem alkoholu. Hlídky zjistili během akce u devatenácti řidičů neužití pásů a v jednom případě řidič nepužil zádržný systém. „Devět řidičů jelo s vozidly, u kterých nevyhovoval technický stav a tři řidiči neukázali doklad o pojištění vozidla,“ doplnil Valenta.

Autor: Lucie Valeriánová

11.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Muž se napil kyseliny. Zřejmě omylem

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Karlovarský kraj – Rušno bylo přes prázdniny ve školách v Karlovarském kraji.

Starosta ocenil obětavou sousedku

Cheb – Jak nebezpečný může být oxid uhelnatý, se nedávno přesvědčili rodiče z Chebu.

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení