VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Politici cestují. Rádi a za naše

Karlovy Vary - Víte, kam a za kolik cestují služebně karlovarští politici? S nadsázkou se dá říct, že v loňském roce se podívali do celého světa. Za letenky a ubytování utratili téměř 106 tisíc korun. Peníze šly pochopitelně z městské pokladny.

8.4.2013 14
SDÍLEJ:

Naši cestovatelé. Primátor Petr Kulhánek (druhý zprava) s náměstkem Klsákem (první zprava) vloni navštívili i Kusatsu v Japonsku, které je partnerským městem Karlových Varů. Foto: magistrát KV

V letošním roce stály služební cesty karlovarských politiků už šedesát tisíc šest set korun.

Představitelé Karlových Varů navštívili partnerská města, jinde rokovali o lázeňské problematice, ale do zahraničí nejčastěji vyjížděli kvůli jednání o přístupu Karlových Varů a dalších města na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Primátor Petr Kulhánek a náměstek Jiří Klsák právě kvůli UNESCO v loňském roce navštívili Wiesbaden ve Spolkové republice Německo. Třídenní pobyt stál téměř devatenáct tisíc. Třídenní cestu absolvovali i do města Bath ve Velké Británii, tentokrát ale za téměř dvacet osm tisíc, z nichž přes třináct tisíc stály letenky.

Suverénně nejdelší cestu vloni absolvovali primátor Kulhánek a náměstek Klsák do japonského Kusatsu, partnerského města Karlových Varů. Sedmidenní pobyt stál přes padesát tisíc korun.

V letošním roce stihli primátor Kulhánek a náměstek Jiří Klsák navštívit belgické město Spa, a to opět kvůli UNESCO. Tentokrát je vezl řidič a pobyli zde tři dny. Ubytování stálo patnáct tisíc.

Pokud bychom se obou cestovatelů chtěli na dojmy z cest zeptat, máme smůlu. V těchto dnech pobývá primátor Kulhánek s náměstky Jiřím Klsákem, ale i Petrem Bursíkem v Carlsbadu v USA, partnerském městě Karlových Varů. Úhrada šestidenního pobytu činí 45 tisíc 600 korun. „Letenky byly hrazeny už v roce 2012. Letecká společnost poskytla výrazné slevy za organizační a technické problémy při letu do Japonska," upozornil Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

A jak se karlovarští politici v USA činí? Program mají nabitý. První den si například prohlédli mořskou farmu Carlsbad Aqua Farm, a navštívili Americký gemologický institut. Další den si prohlédli město a poobědvali se starostou a představiteli Carlsbadu.

V neděli se brzy ráno postaví na start závodu Carlsbad 5000 race a odpoledne se podívají do pouště. Navštíví městečko Julian, chráněnou historickou památkou státu California, které se stalo producentem jablek a je pověstné svým jablečným koláčem.

Americký program KV politiků

Do Carsbadu v USA, partnerského města Karlových Varů, ve středu ráno odcestovali primátor Petr Kulhánek, náměstci Jiří Klsák a Petr Bursík. Zpět do ČR odlétají v úterý 9. dubna. Šestidenní pobyt stojí městskou pokladnu 45 tisíc 600 korun.

Vybíráme z programu: pěšky do Státní přírodní rezervace Torrey Pines, návštěva muzea hudební tvorby, koncert; návštěva muzea mistrovských technických miniatur strojků, rytin apod., celodenní exkurze do státního přírodního parku Anza Borrego největšího amerického pouštního přírodního parku, národní přírodní památky.

Autor: Ivana Kalinová

8.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 14
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení