VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Porybní se často stávají terčem nadávek i útoků

Západní Čechy – Profesionální rybářská stráž má na západě Čech tři členy.

15.10.2010
SDÍLEJ:

Prakticky jedinou 'zbraní' členů rybářské stráže je služební průkaz a odznak.Foto: DENÍK/Petr Kozohorský

S verbálními, nezřídka i fyzickými útoky se při své práci setkávají členové rybářské stráže, jinak řečeno porybní. Podle Michala Riška, předsedy karlovarské místní organizace Českého rybářského svazu, naštěstí převládají slovní útoky. „Fyzické jsme v posledních letech zaznamenali dva,“ upřesnil.

Jedinou „zbraní“, kterou mají členové stráže k dispozici, je přitom jejich průkaz a odznak, občas i pokutový bloček. „Prohřešky rybářů ovšem většinou řešíme prostřednictvím státních či městských policistů, některé případy postupujeme našemu nadřízenému úřadu, kterým je krajský úřad,“ konstatoval Riško.

Strážci mají oprávnění kontrolovat v revírech obhospodařovaných Českým rybářským svazem. „Nekontrolují ovšem pouze činnost rybářů, respektive pytláků. Jejich úkolem je starat se i o životní prostředí ve svém revíru, hlásí škody, případně znečištění vodních toků či ploch…,“ přiblížil další náplň práce rybářské stráže předseda karlovarské organizace rybářského svazu.

Vzrůstající počet případů pytlačení si podle jeho slov vyžádal i zřízení funkce profesionální rybářské stráže. „Ta má na západě Čech tři členy. Dva pro Plzeňský a jeden pro Karlovarský kraj. Jejich úkolem je také metodicky řídit takříkajíc amatérské členy rybářské stráže. Slibujeme si od toho zkvalitnění práce neprofesionální části rybářské stráže,“ doplnil Riško.

Na Karlovarsku přitom podle jeho slov pracuje dvacítka dobrovolných členů stráže, v rámci celého Karlovarského kraje jich je na 60. Trendem, se kterým se v poslední době často setkávají, jsou konflikty se zahraničními návštěvníky. „Ročně řešíme průměrně pět desítek případů přestupků. Nemalé procento z nich mají na svědomí právě cizinci,“ dokumentoval Riško. I on začínal u rybářského svazu jako člen stráže. „V mých očích je největším prohřeškem rybáře to, když brutálním způsobem vrátí do vody rybu, která vodě patří. To znamená, že má pod míru nebo se v danou dobu nesmí lovit,“ dodal.

Autor: Petr Kozohorský

Místo události:
15.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení