VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Primátor Petr Kulhánek ocenil strážníky za věrnost

Karlovy Vary - Městská policie letos slaví dvacet let

28.1.2012 2
SDÍLEJ:

Primátor Petr Kulhánek přijal čtrnáct strážníků, kteří slouží u Městské police patnáct či dvacet let. Převzali písemnou gratulaci a dárkový koš.Foto: Foto: MMKV

Za odsloužených patnáct a dvacet let u městské policie odměnil primátor Petr Kulhánek celkem čtrnáct strážníků.

„Dva za patnáct let a dvanáct strážníků za dvacet let ve službě. Při osobním setkání společně zhodnotili fungování městské policie a její nezbytnost v našem lázeňském městě.“ uvedla Michaela Kousalová, mluvčí magistrátu.

Ocenění strážníci slouží v různých složkách městské policie, například na operačním středisku, na pultu centrální ostrahy, na oddělení prevence, v dozorčí službě a podobně. Policie v Karlových Varech slaví v letošním roce 20 let od založení a většina těchto strážníků byla u jejího zrodu, a to včetně jejího současného velitele Marcela Vlasáka,“ vysvětlila mluvčí.

Z rukou primátora Kulhánka převzali strážníci písemnou gratulaci a dárkový koš, zároveň jim také velitel Marcel Vlasák předal stužky věrnosti.

Během setkání všichni společně zhodnotili dosavadní fungování městské policie a také krátce zavzpomínali na řadu zážitků, kterých strážníci mají za dobu své služby bezpočet.

Tématem diskuze byly také dřívější záměry o zrušení městské policie. Primátor Petr Kulhánek ovšem zdůraznil, že činnost městské policie je v našem městě potřebná a velmi se osvědčila.

„Díky městské policii a jejím strážníkům jsme schopni řešit různé situace a problémy mnohem rychleji a flexibilněji. Jsem přesvědčen, že do našeho města patří a dále patřit bude,“ dodal primátor Kulhánek, který je zároveň nejvyšším velitelem městské policie.

Na závěr primátor všem strážníkům a jejich veliteli poděkoval za jejich vytrvalost a chuť do práce a popřál mnoho dalších pracovních úspěchů.

V současné době slouží u městské policie 72 strážníků, z toho pět strážníků tvoří cyklohlídky. Podle velitele Marcela Vlasáka mají kromě hlavní služebny na Moskevské ulici ještě jedno dislokované pracoviště v Lidovém domě ve Staré Roli. Tam ovšem sídlí pouze preventivní oddělení.

„Další služebny by byly finančně velmi náročné. Výhledově ale vznikne operační středisko v budově krajských hasičů,“ vysvětlil velitel Vlasák.

Strážníci podle něj monitorují celé město a zvláštní pozornost věnují problémovým místům ve všech karlovarských čtvrtích.

Autor: Ivana Kalinová

28.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení