VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prohlášení místní organizace karlovarské TOP09

Karlovy Vary - Karlovarští radní za TOP 09 oznámili svou rezignaci, pokud nedojde k dohodě

19.1.2012 16
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Przcezcek

Poslední měsíce přinesly na karlovarské politické scéně celou řadu nestandardních a podivných kroků, které dohromady skládají nelichotivý obrázek permanentní politické nestability. TOP09 se již nadále nehodlá účastnit tohoto nedůstojného představení a proto v souladu se slibem transparentního jednání dospěla dnes do stavu, kdy jejím radním nezbývá nic jiného, než rezignovat na své pozice v radě města.

Po měsících vleklých a bezvýsledných koaličních jednání, kdy TOP09 konzistentně zastávala jasný postoj a korektně přistupovala ke každému jednání s realistickými požadavky a respektem vůči svým partnerům, již nenacházíme jinou možnost. Svou vlastní rezignací svázanou s termínem konání příštího zastupitelstva chceme veřejně a transparentně deklarovat, že tento stav není pro nás nadále udržitelný. S vědomím zodpovědnosti vůči našim voličům i všem občanům tohoto města chceme vyslat našim potenciálním partnerům jasný signál, že nemůžeme nadále tolerovat tuto formu jednání. Dosud jsme trpělivě poskytovali dostatek prostoru a konstruktivně hledali shodu. Tento náš krok není motivován jakoukoliv snahou o destrukci, spíše hledáme pomyslný restart procesu tvorby koalice, stanovení jasného a nepřekročitelného termínu jeho konce a vyčištění již notně zatuchlé atmosféry osobních antipatií, napadání, podivných přestupů, přeskupování a taktizování.

Do voleb jsme šli s jasným záměrem na změnu chování vedení města. Díky našim voličům jsme dostali možnost se tohoto úkolu zhostit a také za něj nést spoluzodpovědnost. Již do prvních povolebních koaličních jednání jsme vstupovali s požadavky transparentnosti, korektnosti, odborné způsobilosti a stability budoucího modelu správy města. Několikrát jsme museli zásadním způsobem ustoupit, považovali jsme to však za nutnou oběť k dosažení kompromisu. Od vzniku koalice K20 jsme s vědomím rizika křehké většiny tohoto modelu postupovali velmi opatrně a snažili se o shodu s našimi partnery. Nevydávali jsme mediálně vděčná bombastická prohlášení, neexhibovali před fotoaparáty, ale soustředili jsme se na každodenní práci.

Naši odborníci v radě, zastupitelstvu, komisích a obchodních společnostech města odvedli a odvádějí vynikající výkon. Připomeňme si práci na rozpočtu ve finančním výboru, zlepšování podmínek pro transparentní výběrová řízení, konkrétní kroky pro oživení města, lázeňství a cestovního ruchu. Nelze samozřejmě zapomenout ani na oblasti sportu, školství a mnohé další. Za velmi důležité považujeme zejména oddlužení města, které karlovarským občanům fakticky ušetřilo přes čtvrt miliardy korun. Toto je především zásluha našich zastupitelů, nad kterými někteří naši bývalí koaliční kolegové tak rádi veřejně dělají kříž, aniž by sami cokoli podobně významného kdy dokázali. Podobných případů naší poctivé práce by bylo možno zmínit ještě mnoho, ačkoliv již samozřejmě ne v tomto obrovském finančním rozsahu. I drobnější a méně viditelné pozitivní kroky ale mají svou hodnotu. Přinejmenším v rovině plnění předvolebních slibů, které považujeme v souladu s konzervativní povahou naší strany za podstatné a nezpochybnitelné.

Věříme, že v naší práci pro město budeme moci i nadále pokračovat, ale k tomu je nezbytně nutné legitimní vedení města se stabilní většinovou podporou. Neopíráme své názory o laciné s kým ano a s kým ne, ale klademe důraz na slovo JAK. Tedy jak ano a jak ne. Jsme si vědomi našeho volebního výsledku a také výsledku ostatních stran zastoupených v zastupitelstvu, proto považujeme za legitimní i jejich názory a právo je prosazovat. Nehodláme své partnery kádrovat, soudit a negativně se vymezovat. Chceme být i nadále přínosem pro město, občany a naší společnou budoucnost. K tomu ovšem potřebujeme opravdové a spolehlivé partnery, kteří jsou schopni hledat kompromis a také jej posléze naplňovat.

Nechápeme podivné peripetie vedoucí ke vznikům nesourodých slepenců a účelových spojení, nerozumíme jejich zástupným problémům a jen těžko můžeme pochopit jejich podivné hry, kterých se nehodláme účastnit. Není pro nás nikterak nepředstavitelné, že zbytek volebního období strávíme v opozici, protože nelpíme na křeslech.
Apelujeme proto ještě jednou na naše potenciální partnery a vyzýváme je ke snaze o nalezení stabilního většinového řešení stvrzeného podpisem jasně formulovaného programového prohlášení a koaliční smlouvy a to do příštího zasedání zastupitelstva.

MO TOP09 Karlovy Vary

19.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 16
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení