VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pronájem tržiště: ano, ne, nebo co?

Karlovy Vary - Město vypíše na areál výběrové řízení znovu

3.1.2012 18
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jana Kopecká

Tržiště ve Varšavské ulici v Karlových Varech je snad prokleté. Po sérii podnájmů bývalých jednatelů městské společnosti KV City, v nichž se ztratil původní nájemce, tedy město, se jej magistrátu znovu nepodařilo pronajmout. Vítěz výběrového řízení Pavol Petruška těsně před jeho převzetím odstoupil od smlouvy.

Podle Jaroslava Fujdiara, současného jednatele KV City, to bylo kvůli vysokému nájmu, který v soutěži za šestnáct stánků nabídl. Petruška vyhrál výběrové řízení s návrhem na jeden milion 940 tisíc korun ročně. „Odmítl podepsat nájemní smlouvu. A my jsme pak souhlasili s tím, že tržiště bude společnost KV City provozovat i v lednu, než se najde někdo jiný. Druhý účastník soutěže byl vyřazen, proto město vypíše výběrové řízení znovu,“ uvedl Fujdiar.
Podnikatel Pavol Petruška má ale jiné vysvětlení.

„Šel jsem do toho s tím, že by se to dalo ukočírovat. Nájemné ve výši milion devět set tisíc jsem za šestnáct stánků sice nabídl, ovšem při jejich plné obsazenosti. A to město v připravené smlouvě neakceptovalo. Po poradě s právníkem jsem raději od pronájmu tržiště odstoupil,“ vysvětlil. Petruška zdůraznil, že by se snažil, aby stánky byly plně obsazené, ale nemůže si dovolit hradit městu nájem za prodejní místo, které je prázdné. „Souhlasil jsem i s omezeným sortimentem, který si město přálo. Tedy prodej biovýrobků a potravin. Rozpočítal jsem si, že za stánek by prodejce platil devět a půl tisíce při plné obsazenosti a chtěl jsem ještě zaměstnat lidi na úklid, zřídit toalety a pitnou vodu, aby si lidé ovoce a zeleninu mohli na místě umýt. Tuto nabídku ale město odmítlo,“ zdůraznil.

Zda bude výběrové řízení na tržiště skutečně vyhlášeno, o tom rozhodne dnešní rada města. „Odbor majetku připravil opětovné vyvěšení výběrového řízení na pronájem areálu. Pokud ho rada schválí, bude výzva vyvěšena zhruba jeden měsíc. Po tuto dobu bude tržiště zatím spravovat dosavadní nájemce, tedy městská společnost KV City Centrum,“ uvedla mluvčí karlovarského magistrátu Michaela Kousalová.

Autor: Ivana Kalinová

3.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 18
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení