VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rada opět mění seznam tržišť

Karlovy Vary – Po protestu lidí z Tuhnic trhovci do Krymské nepůjdou. Nově je zřízena burza na Dolní Kamenné, která zahajuje už tuto neděli, a na Dolním nádraží. AC Start ostře protestuje.

3.7.2010 8
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Seznam tržišť a míst, kde se konají burzy, rada města opět změnila. Po protestech občanů v Tuhnicích se trhovci stahují z Krymské ulice, ovšem obří burza vzniká na Dolní Kamenné. Na tržiště se mění bývalý zimní stadion HC Energie, ovšem stánky radní povolili i na prostranství před tímto areálem a nově souhlasili s burzou také na vedlejších pozemcích areálu autobazaru vedle bývalé Hypernovy.

„Tržiště v Krymské ulici bylo negativně vnímáno lidmi. Proto jsme od tohoto záměru odstoupili. Nově jsme povolili burzu na Dolní Kamenné a Dolním nádraží naproti finančnímu úřadu. Tu bude provozovat firma Gamma Property. Lokalita v Dolní Kamenné je výborně přístupná a nebude obtěžovat veřejnost,“ uvedl náměstek Tomáš Hybner (ČSSD).

Burzu na Dolní Kamenné bude provozovat město. „Za stánek a přívěs budeme účtovat 400 korun a sto korun za místo. Víme, že tato cena neodpovídá současným sazbám za zábor prostranství podle tržního řádu. Proto jsme zaúkolovali odbor financí a ekonomiky, aby tuto cenu respektoval,“ dodal Hybner. Burza na Dolní Kamenné zahajuje tuto neděli a kvůli zajištění pořádku zde budou dozor vykonávat dva úředníci. Prodejní doba je zde od šesti do dvanácti hodin. „Finance, které tím město získá, budou přerozděleny do malých sportovních oddílů,“ upřesnil Hybner.

Proti rozhodnutí radních ostře protestuje AC Start, jemuž provoz burzy město zrušilo. Rada totiž schválila provoz burzy na Dolní Kamenné v režimu naléhavého obecního zájmu.

„To znamená, že záměr nevisel patnáct dní,“ rozčílil se jednatel AC Start Vít Hořejš, podle něhož radní rozhodli v rozporu se zákonem. „Jde o nerovný přístup k podnikání. Ať lidé přijdou v neděli podpořit tradiční burzu na AC Start, my jedeme dál. Podali jsme všechny opravné prostředky a burza se na stadionu AC Start koná jako každou jinou neděli,“ zdůraznil.

Mluvčí radnice Jan Kopál ale zdůraznil, že radnice řešila novou burzu ve zkráceném režimu proto, aby lidé o tržiště nepřišli. „Výpadek by byl čtrnáct dnů, protože burza na AC Startu byla tržním řádem zrušena. AC Start nebyl pro burzu šťastným místem. Byl zde nepořádek a nedostatek parkovacích míst. To všechno na Dolní Kamenné odpadá.“

AC Start ale hodlá svou burzu uhájit. Pokud bude chtít město burzu přesto uzavřít, je Hořejš rozhodnut ke sporu povolat státní policii.

Ta se tam potká s městským strážníkem, který má za úkol odklánět stánkaře od AC Startu na burzu na Dolní Kamenné. „Je to proto, aby nevznikly problémy. Strážník se psem stánkaře navede na správné místo podle tržního řádu. Je to nařízení města,“ vysvětlil velitel strážníků Marcel Vlasák.

Autor: Ivana Kalinová

3.7.2010 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Hnojte popelem

Ilustrační foto.

Fotopast ho bude stát tři roky

Město si posvítí na správu svého majetku

Ostrov - Programové prohlášení nového vedení města spatřilo světlo světa krátce po odvolání ostrovského starosty Pavla Čekana (ČSSD), k němuž došlo 12. dubna.

Zlatý kříž policistovi, který zachránil život zraněné ženě

Praha, Karlovarsko – Vyznamenání Zlatý záchranářský kříž, které je udělováno již 18 let, si vysloužil policista Miroslav Kozák z Oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort cizinecké policie v Karlovarském kraji.

Chtěl sluchátka bez placení, ale než s nimi utekl, tak ho chytili

Karlovy Vary – Asi se mu rozbila sluchátka, tak si chtěl odnést z obchodu nová.

Čarodějnice zaplanou a májky povstanou

Karlovarský kraj – Pálením čarodějnic a stavěním májek se vždy slaví příchod jara a tyto původně pohanské zvyky v obcích i městech doprovází bohaté kulturní programy.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies