VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radka Patáková: Politik je tu pro občany, ne naopak

Karlovy Vary - O současném patu ve vedení města Karlovy Vary a přestupech v klubech hovoříme s političkou, o níž se mluví

30.1.2012 11
SDÍLEJ:

Radka PatákováFoto: Foto: archiv

Buď je zastupitelka Radka Patáková přírodní úkaz na karlovarské politické scéně, nebo je ženou, která se nebojí. Říct nahlas svůj názor, realizovat jej a čelit tomu, co se poté strhne. Kritika mužů, kterým žena odmítne poslušnost, je většinou nemilosrdná.
Radka Patáková do karlovarského zastupitelstva kandidovala za ODS. Přesto z tohoto zastupitelského klubu vystoupila a stala se členkou nově ustanoveného Karlovarského zastupitelského klubu. My jsme se jí proto zeptali:

Co vás vedlo k tomuto kroku? Jak ODS přijala vaše rozhodnutí, že právě její klub opustíte? Co vám řekli? Jak jste jim tento krok zdůvodnila? Pokládáte se za přeběhlíka, což je oblíbený termín, který se u vašeho jména nyní používá?

Předseda místního sdružení ODS mě e-mailem vyzval, abych z ODS vystoupila. Pokud má někdo odlišné názory od vedení ODS v Karlových Varech, nemá možnost se v této organizaci uplatnit.
Termín „přeběhlík“ je v tomto případě zavádějící. Přestoupila jsem do klubu, který mi je svojí filozofií bližší a slovo každého člena má stejnou váhu.
Diskutuje se v něm o skutečných problémech města. To mi do té doby chybělo.


Karlovarský zastupitelský klub (KZK) vznikl domluvou mezi částí Alternativy a hnutí O co jim jde?!. ODS je ale stále v opozici, na rozdíl od KZK, jehož členové byli součástí bývalé městské koalice K20. Domníváte se, že koalice, kterou domlouvá KOA s TOP09, KZK a ODS, bude funkční a stabilní? Dokážete s kolegy z ODS v této koalici spolupracovat?

Věřím, že spolupracovat dokážeme. Jakou podobu bude spolupráce mít, v tuto chvíli nedokáži odhadnout.

V zastupitelstvu jste první volební období. Jaké z toho máte pocity? Z on-line přenosů na internetu a z toho, co se tam děje, leckterého Karlovaráka bolí hlava.

Třicet osm zastupitelů je velký počet osobností. A protože neexistují dvě osobnosti s naprosto stejným názorem, jsou jejich střety při jednání zastupitelstva občas i divadelním představením.


Jaký máte názor na primátora Petra Kulhánka? Myslíte si, že tuto neúnosnou situaci, kdy město už přes půl roku nemá funkční koalici, zvládne? Jste pro to, aby se dořešily kauzy z minulých let, například prodej domů v Lázeňské ulici, prodej Lázní III a další?

Primátor se snaží udržet město v chodu. Myslím, že situace není neúnosná a pan primátor ji určitě zvládne. Co se týká minulých kauz – je důležité je dořešit.
Občanům se tak objasní to, co jim dosud jasné není.

Jaké jsou podle vás nejzásadnější problémy Karlových Varů? Ze statistik vyplývá, že například vysokoškoláci se zpět do města nevracejí, protože zde práci seženou jen obtížně. Jak byste tuto situaci řešila?

Nedostatek pracovních míst stíhá bohužel většinu lokalit naší republiky. Přesto je nutné neustále se snažit nová smysluplná místa vytvářet. Na komunální úrovni však nelze suplovat nedostatečnou vládní koncepci v oblasti zaměstnanosti.
V každém případě je důležité mladé lidi v Karlových Varech udržet. Tomu může přispět i finančně dostupné bydlení (startovní byty), komunikativní samospráva konající ve prospěch obyvatel města. Důležité je vytvořit programy pro nezaměstnané, což by nemělo být zúženo pouze na rekvalifikace. Podpora volnočasových aktivit dětí a mládeže v širokém spektru jejich zájmů (neprotežovat pouze jedno odvětví) je také vizitkou zdravého města. I mladé lidi zajímá, jaké možnosti budou mít, až se stanou seniory.
Možnost přispět z rozpočtu na kvalitní péči o seniory a zdravotně postižené je potřebným bonusem pro občany našeho města.

Jaké je vaše politické krédo?
Politik je tu pro občany, není to naopak.

Autor: Ivana Kalinová

30.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:
Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení