VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitel internátu je odvolán

Karlovy Vary - Tak trochu šalamounsky vyřešil krajský náměstek pro školství Václav Sloup (KSČM) problémy v Domově mládeže Karlovy Vary a stížnosti na ředitele Ladislava Nováka. Toho dlouhodobě kritizovali pedagogové i studenti a situace došla tak daleko, že kontroly si v tomto krajském školském zařízení podávaly ruce. Výsledek? Krajští radní Nováka z funkce sice odvolali, ovšem zaměstnancem domova mládeže zůstává. A pokud jej nový ředitel domova, který vzejde z výběrového řízení, odvolá pro nadbytečnost, podle zákona bude mít nárok na odstupné.

12.11.2014 83
SDÍLEJ:

NA PRVNÍ pohled klid, ovšem uvnitř tohoto krajského školského zařízení v Karlových Varech je už delší čas poněkud rušno.Foto: Foto Deník mel

Přestože nedostatky v tomto zařízení pod Novákovým vedením zjistila jak nezávislá personální agentura, tak kontrola z Krajského úřadu Karlovarského kraje. Ta zjistila, že internát špatně hospodařil a do června letošního roku se propadl do ztráty 700 tisíc korun. „Na základě kontroly uložila rada Domovu mládeže Karlovy Vary odvést 133 900 korun za porušení rozpočtové kázně, neboť na vyplacení odměn použil rezervní fond. Dále rada řediteli uložila, aby tuto škodu řešil," vysvětlil krajský náměstek Václav Sloup.

Pochybení bylo celkem čtrnáct. Kromě špatně vyplacených odměn kontroloři zjistili porušení zákona o veřejných zakázkách. Vedení internátu totiž bez výběrového řízení uzavřelo smlouvu na 3,5 milionu korun na nákup potravin. Problémy byly podle Sloupa i s pronájmy a chyby byly také v účetnictví. Na dotaz, zda kraj zvažuje na Nováka podání trestního oznámení či vymáhání škody, náměstek Sloup diplomaticky sdělil, že to zatím řešeno nebylo. Pro odvolání si má Ladislav Novák k hejtmanovu náměstkovi osobně přijít v pátek. „Zatím jsem nic oficiálně neobdržel, proto se nebudu vyjadřovat," uvedl ke svému odvolání. Odejít z internátu ani po tomto debaklu nehodlá. „Pravděpodobně zůstanu," uvedl na přímý dotaz.

Ladislav Novák do domova mládeže nastoupil z kynšperské věznice, kde byl ředitelem. A právě jeho metody ve vedení internátu studentům připomínaly kriminál a stížností na kvalitu jídla, zbytečné zákazy či účelově dosazené vychovatele ke zřizovateli, tedy kraji, přibývalo. „Já osobně jsem s odchodem ředitele Nováka na sto procent spokojen a jsem rád, že si na něj konečně kraj došlápl. Myslím, že většina ostatních obyvatel domova mládeže také. Doufám, že až přijde nový ředitel, tak se na intru hodně věcí změní k lepšímu. Protože to, co se zde ředitel Novák pokoušel zavádět, nebylo nic dobrého!! Mně osobně nejvíce vadilo to, že přišel odněkud z basy a snažil se určitá pravidla zavádět i tady, a s tím spojené bylo i jeho vystupování a komunikace s ubytovanými," uvedl jeden z ubytovaných studentů, který nechtěl být jmenován.

Autor: Ivana Kalinová

12.11.2014 VSTUP DO DISKUSE 83
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Muž se napil kyseliny. Zřejmě omylem

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Karlovarský kraj – Rušno bylo přes prázdniny ve školách v Karlovarském kraji.

Starosta ocenil obětavou sousedku

Cheb – Jak nebezpečný může být oxid uhelnatý, se nedávno přesvědčili rodiče z Chebu.

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení