VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitel Thermalu: Úkoly splním, i kdybych neměl co jíst

Karlovy Vary - Jaký je nový pověřený ředitel hotelu Thermal Rudolf Mašata? Jak se cítí po převratných personálních změnách ve vedení hotelu, které právě jeho vynesly do funkce nejvyšší? To mi vrtalo hlavou, když jsem vstupovala do jeho kanceláře. Několikrát odběhl, pak si s dovolením sundal sako, nabídl kávu, nasadil úsměv a uvolnil atmosféru. Přesto jsme ve střehu zůstali oba.

11.8.2014 6
SDÍLEJ:

Rudolf Mašata, nový ředitel hotelu ThermalFoto: Petr Toman

Jaká je současná situace v hotelu? Je už mezi zaměstnanci klid? Po odvolání bývalého generálního ředitele Josefa Pavla se hotel otřásal v základech a totéž se opakovalo po nástupu také už dnes odvolaného bývalého ředitele Křováčka…

V hotelu je nyní normální situace. Prostě taková, jako když se něco mění. Ale že by tady bylo neklidno už předtím, to nemůžu potvrdit.

Na to, abych zkoumal, co se povídá, ani nemám čas. Intenzivně pracuji na úkolech, které mi byly svěřeny.

Jaké to jsou úkoly?

Je to stejné jako všude. Zvýšit kvalitu servisu i hotelu, Thermal na to má. Já jsem si vytkl svůj hlavní a osobní úkol. Z tohoto hotelu udělat nejlepší čtyřhvězdičkový hotel na Karlovarsku.

Není to málo, pouze na Karlovarsku?

A víte, že není? Teprve pak se přece dá jít dál. Podle mezinárodních kritérií máme co dohánět. Snažím se využít svých pracovních zahraničních zkušeností. Je třeba se ponořit dovnitř, zjistit rezervy a možnosti. Připravujeme standardy ve stravovacích a hotelových službách, prostě práce je hodně.

Překvapilo vás vaše jmenování pověřeným ředitelem?

Mě už v životě nepřekvapí nic. A také to nebylo překvapení v tom smyslu, že bych byl udiven. Věděl jsem už dávno, že se tady dá více udělat.

Už se sešlo představenstvo a dozorčí rada. Je znám termín výběrového řízení na nového ředitele Thermalu, jak ministr financí Andrej Babiš slíbil?

Musíte si uvědomit, že já i ostatní jsme ve funkci teprve čtrnáct dní. Nemám informace o tom, že by představenstvo zasedalo. Já nyní dělám na sto deset procent, plním úkoly, které mi byly zadány. O ničem jiném nepřemýšlím.

Odvolaný ředitel Josef Pavel je stále zaměstnancem hotelu. On vás na práci v hotelu najal a nyní vy jste ředitelem. Není to přece jenom zvláštní? Už jste s ním mluvil?

Josef Pavel stále čerpá dovolenou. On mě na práci v Thermalu určitě angažoval s čistým svědomím, zná můj styl a odbornost. Tu já ale vyžaduji i od lidí, jsem přece jenom námořník. To, co tady Josef Pavel dokázal, před tím klobouk dolů. Nedivím se, že neměl čas na věci okolo, na to jsem tady byl já, abych to tak zvaně žehlil.

Jak se hotel Thermal vyrovnává s úbytkem lázeňských hostů, kterých do Karlových Varů přijíždí stále méně? A to především ze zemí bývalého Sovětského svazu?

Nikdy jsem se neorientoval na jednu národnost a to platí i o hotelu Thermal. K dnešnímu dni jsou v hotelu ubytováni hosté osmi národností a nejsme až tak úzce zaměřeni na lázeňskou klientelu. Máme slušnou obsazenost, ale také rezervy. Úbytek hostů zatím nepociťujeme. Ale také nelze čekat a brečet, je třeba být připraven, to je můj styl. Já jsem hodně pozitivně naladěn.

A jaký je, podle vás, základ úspěchu dobrého hoteliéra?

Host je král. Já se rád učím od národností. Žil jsem dost dlouho v Německu, mám rád akurátnost, disciplínu a pořádek, ale šmrncnutý českou švejkovinou a řekněme nonšalantností v uvozovkách. To je střed úspěchu. Já vždy říkám, nechte si českou identitu, ale dodržujte dané slovo, důvěru nesmíte zklamat. Denně dělám pro personál servisní tréninky, host musí být spokojen. To jsem prosazoval, už když jsem byl ředitelem hotelu Savoy Westend. I když jsem zaměstnance dusil, ti, kteří pochopili proč, to pak ocenili.

Teď ale řídíte státní hotel. Budete například propouštět?

Co je státní? Pro mě je důležitý host a tomu podřizuji vše. A zaměstnanci? Vyhodit lidi, to je strašně jednoduché. Nejprve je třeba je získat. Učí se oni ode mne i já od nich. A jak jsem si za ta léta ověřil, nejlepší konstelace je ta, když tvoří zkušení pracovníci nad padesát let s mládeží. Snažím se v lidech nejprve vyčíst, co je v nich dobrého, a to umím. Vyžaduji ale profesionalitu. Lenost nesnáším. A také když někdo zklame mou důvěru. Podívejte se na mě. Důvěra do mě byla vložena a já úkoly splním, i kdybych neměl co jíst.

Jak jej vidím já…

Důvěra na prvním místě, inteligentní pracovní tým, který není líný, schopnost komunikovat, ale také zřejmě pořádně šlapat na paty i lézt na nervy. To vše vyžaduje a umí nový pověřený ředitel Thermalu Rudolf Mašata. Alespoň tak na mne působil. Úsměv z tváře nesundal po celý rozhovor, a že by v Thermale zakotvil na krátkou dobu, to nečekám. A také je jediný, který nechtěl autorizaci. To smekám.

Autor: Ivana Kalinová

11.8.2014 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení