VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rehabilitace, pomůcky, léčba nebo asistent pro postižené děti. Na to vše je vyčleněno čtvrt milionu

Ostrov – Až na desetitisícový příspěvek mohou letos dosáhnout rodiče zdravotně postižených dětí z Ostrova. Rada města letos podpořila vyčlenění 250 tisíc z rozpočtu na tyto účely. Loni byla dotace vyplacena osmnácti žadatelům.

2.4.2017
SDÍLEJ:

Finanční prostředky je možné použít na úhradu pečovatelských nebo odlehčovacích služeb, anebo na úhradu asistentaFoto: Deník

„Příspěvek ve výši 5 000 korun může město poskytnout dětem, kterým byl přiznán Úřadem práce příspěvek na péči v prvním a druhém stupni. Příspěvek ve výši 10 000 korun mohou získat rodiče dětí, kterým byl příspěvek na péči přiznán ve třetím a čtvrtém stupni,“ uvedla Petra Říhová z odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Ostrov.

O tuto dotaci si mohou požádat rodiče či zákonní zástupci dětí ve věku od jednoho roku do 18 let, které mají trvalý pobyt v Ostrově. Příspěvek je poskytován jednorázově vždy za daný kalendářní rok už od roku 2014 a jeho výše se může lišit.

Peníze pak lze použít na zakoupení lázeňského poukazu nehrazeného ze zdravotního pojištění, případně na zaplacení poplatků přímo souvisejících s lázeňskou léčbou.

„Dále také na rehabilitační léčbu nehrazenou ze zdravotního pojištění, případně na doplatek této léčby. Příspěvek můžou rodiče nebo zákonní zástupci dětí využít rovněž na zakoupení či doplatek při nákupu zdravotní nebo rehabilitační pomůcky a na nákup jiných pomůcek, které dítě potřebuje k odstranění, zmírnění nebo překonání následků svého zdravotního postižení,“ doplnila Říhová.

Finanční prostředky je také možné použít na úhradu pečovatelských nebo odlehčovacích služeb, anebo na úhradu asistenta. Při doložení odborného lékařského potvrzení o potřebě diety je možné příspěvek využít také na zakoupení speciálních potravin pro dítě trpící například celiakií nebo diabetem.

Žádosti jsou k dispozici od 1. dubna na odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Ostrov, Jáchymovská 1, v přízemí v kanceláři č. 27. Informace o podmínkách podá vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Miroslava Světlíková nebo Petra Říhová.

Autor: Zdeněk Hnízdil

2.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Musica Florea při závěrečném koncertu v Ostrově.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Ilustrační foto

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby

Ryby na suchu? Ne, Povodí Ohře se o vodní živočichy v časech sucha stará

Karlovarský kraj - V obdobích sucha jsou ohrožení vodní živočichové. Lze nějakým způsobem obyvatelům vodní říše pomoct? Ano, jde to.

KRAJSKÝ PŘEBOR: Tahák obstará Ostrov, vyzve Toužim

Karlovarský kraj – I ve druhém pokračování podzimní části krajského přeboru se bude na co těšit. Víkendovým tahákem bezesporu bude souboj Ostrova s Toužimí.

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora K. Varů

Karlovy Vary - Kdy bude jmenován ředitel KV Areny, který má za úkol tuto městskou firmu převést na příspěvkovou organizaci? 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení