VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekvalifikační kurzy pomohou dlouhodobě nezaměstnaným

Toužim - Právě v těchto dnech probíhají v Nové Farmě u Teplé další dva z motivačních a aktivizačních kurzů určených dlouhodobě nezaměstnaným.

4.2.2012
SDÍLEJ:

Foto:

Kromě nich začal 30. ledna v Dobré Vodě měsíční rekvalifikační kurz v oboru šička. Všechny kurzy probíhají v rámci dvouletého projektu občanského sdružení Český západ s názvem Návrat do práce, návrat do společnosti. Jeho cílem je odstranit bariéry vstupu na trh práce lidem z převážně romských lokalit a zajistit jejich vstup a udržení na trhu práce. Další motivační kurzy jsou naplánovány na 13. až 17. února.

„První a druhý běh kurzů probíhal v listopadu a prosinci loňského roku v komunitním centru v Dobré Vodě u Toužimi a zúčastnilo se ho celkem 16 zájemců z Dobré Vody. Současný třetí běh kurzů probíhá v Nové Farmě u Teplé a kapacita kurzu musela být kvůli velkému zájmu dokonce navýšena na devět účastníků oproti pěti až osmi plánovaným. Jedná se o sedm zájemců ze Služetína a dva z Nové Farmy. Účast na kurzech je bezplatná,“ uvedla ke kurzu Kamila Součková, koordinátorka zaměstnávání v Českém západě.

Podle ní se účastníci kurzů učí, jak se ucházet o práci, jak napsat životopis a orientovat se na internetových stránkách úřadu práce. Mezi další témata patří, jak jednat s novým zaměstnavatelem nebo na co si dát pozor při uzavírání pracovních smluv.
„Mottem všech našich kurzů je Rozhodla jsem se, že mám na to!, jež se objevuje i na certifikátu, který dostávají účastníci po úspěšném absolvování. Na nezájem o kurz si rozhodně nemůžeme stěžovat. Zatím byly naplněny všechny,“ doplnila Součková.

Z účastníků motivačních kurzů budou ve výběrovém řízení vybráni účastníci následných rekvalifikačních kurzů. ⋌

Autor: Jan Havelka

Místo události:
4.2.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení