VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Revitalizace parku před kostelem finišuje

Jáchymov - Sedm let se město snažilo o získání prostředků na zvelebení parčíku před kostelem sv. Jáchyma, na které mělo projekt i firmu. Letos v létě město získalo desetimilionovou dotaci z ROPu (Regionální operační program Severozápad) a již dva a půl měsíce před jáchymovskou dominantou probíhají stavební práce. 

29.9.2015
SDÍLEJ:

PROSTRANSTVÍ PŘED KOSTELEM sv. Jáchyma se hemží dělníky a stavebními stroji, práce jsou v plném proudu. Foto: Foto Jáchymov

Město slibovalo, že zvelebování se nedotkne vzrostlých stromů, několik jich ale v polovině září padlo k zemi. Občany zajímá proč.

Nové lavičky, obrubníky, dlažba a kompletní výměna osvětlení. K tomuto projektu se jáchymovští občané před lety vyjádřili kladně. Sehnaly se finance z dotací, patnáct procent dodalo město ze svého rozpočtu, vysoutěžila firma, provedl dendrologický průzkum. Nyní už práce finišují, parčík se začíná rýsovat, ale přesto se ozývají nespokojené hlasy. „Uběhlo několik týdnů a radnice zřejmě usoudila, že stromy už obyvatele nezajímají. Lípa padla přes silnici, před ní šel k zemi i kaštan, a nejen jeden, kmen dalšího leží u kostela. A dřevo se teď honem rozřezává a odváží, tak se slibuje v Jáchymově?" postěžovala si rozhořčeně místní obyvatelka.

„Se začátkem revitalizace parku a vrchní části náměstí proběhly dva dendrologické průzkumy. Ten druhý, důkladnější bohužel odhalil nebezpečné kmeny hrozící zřícením u dvou kaštanů a jedné lípy před kostelem. Z bezpečnostních důvodů byly tedy pokáceny a bude vysazeno sedm nových stromů," okomentoval situaci s kácením stromů starosta Bronislav Grulich.

Žádný zdravý strom před kostelem tedy nepadl. Celá stavba by měla být hotova do poloviny října. U parku také vyroste úplně nová autobusová zastávka, stávající kašna bude funkční a sochy a obelisky se dočkaly obnovy.

Autor: Zdeňka Newiaková

29.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.
57

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení