VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Revitalizace se dočkaly dvě ulice

Karlovy Vary - V největší karlovarské čtvrti Staré Roli skončila revitalizace vnitrobloku ulic Fibichova a Janáčkova. Za dvanáct milionů korun tu občanům slouží nové dětské atrakce, více parkovacích míst, rozšířené komunikace nebo stále populárnější workout hřiště.

21.12.2015
SDÍLEJ:

Revitalizace vnitrobloku ulic Fibichova a Janáčkova.Foto: Foto Deník Zdeněk Hnízdil

Vysázeny tu byly i mladé keře a stromy. Při realizaci bylo dbáno rovněž na dodatečné požadavky obyvatel lokality.

Práce ve vnitrobloku probíhaly letos od března do listopadu, zhotovitelem byla společnost Videst s.r.o., Karlovy Vary a Správa lázeňských parků.

V celé lokalitě byl výrazně navýšen počet parkovacích stání. Přibyla tu místa pro invalidy a bylo vytvořeno pět stání v režimu krátkodobého parkování pro návštěvníky mateřské školy.

„V rámci revitalizace tu byla rozšířena i stávající silnice, bylo vytvořeno nové místo pro přecházení, proběhla stavební úprava křižovatky obou ulic, přibyla parkovací stání, stávající chodníky byly zrekonstruovány a přibyly dále nové chodníky a pěšiny," uvedl náměstek primátora Čestmír Bruštík.

Celkem tu vzniklo tedy 161 parkovacích stání, z toho 152 klasických a 9 pro invalidy. Je to o 17 míst více, než bylo před renovací.

V projektu bylo ovšem myšleno i na pěší, a to jak na velké, tak i ty malé. „Chodcům jsou k dispozici nové spojovací chodníky mezi bloky domů nebo k hřišti. Budování nových chodníků a pěšin a opravy stávajících chodníků probíhaly částečně po konzultaci s obyvateli lokality," doplnil náměstek.

V Janáčkově ulici navíc vzniklo víceúčelové hřiště, jehož součástí je sestava pro takzvaný Street Workout, což je venkovní sportovní aktivita založená na cvicích s vahou vlastního těla. Sestavu tvoří různě vysoké hrazdy, bradla, žebřiny a podobně.

Díky sadovým úpravám tu byly obnoveny stávající zelené plochy a vytvořeny nové. Je tu teď přes 1 250 keřů a 103 stromů.

Také sídlištní mobiliář se rozšiřoval, a to o lavičky, odpadkové koše nebo stojan na kola. „Na přání obyvatel byl vybudován také protihlukový val podél hlavní silnice," dokončil Bruštík.

Celkové náklady včetně sadových úprav a stavebních prací dle dodatečných požadavků obyvatel činily zhruba 12,1 milionu korun, a to včetně DPH. Dotace z fondů Evropské unie byly 9,7 milionu.

Autor: Zdeněk Hnízdil

21.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Ilustrační foto.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení