VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řezáč: Chci, aby se opakované prohřešky pokutovaly daleko více

Karlovy Vary - Do čela České obchodní inspekce (ČOI) pro Plzeňský a Karlovarský kraj byl jmenován Karlovarák Jan Řezáč.

16.4.2013 3
SDÍLEJ:

Jan Řezáč, nový ředitel ČOI pro Plzeňský a Karlovarský krajFoto: DENÍK/Jakub Kopřiva

Jaké byly a budou vaše první kroky v nové funkci?

Do funkce ředitele inspektorátu České obchodní inspekce Plzeňského a Karlovarského kraje jsem byl ústředním ředitelem jmenován od 28.3.2013. V prvních dnech jsem se, pochopitelně, seznámil s hlavní činností i pracovníky inspektorátu tak, abych mohl co nejdříve efektivně tento úřad vést. V souladu s trendem nastaveným ústředním ředitelem ČOI Vladimírem Velčovským chci více sledovat výsledky jednotlivých kontrol a za opakované prohřešky kontrolovaných subjektů ukládat vyšší pokuty.

Jaké dlouhodobé cíle si kladete?

ČOI je v povědomí veřejnosti zapsána jako důvěryhodná instituce, na kterou se občané obracejí se svými problémy, se kterými se každodenně setkávají, ať už při prodeji výrobků nebo poskytování služeb. Je vnímána jako úřad, který v oblastech, kde se spotřebitelé cítí poškozováni na svých právech, může zjednat nápravu.

Můžete vypíchnout nějaký hlavní úkol, kterému se budete nejvíce věnovat?

Jednou z mých priorit bude udržet důvěru spotřebitelů v tento správní orgán a napomoci ke zvyšování jejich sebevědomí, aby se dokázali bránit tam, kde je to možné. Ze své pozice ředitele chci dbát na to, aby se důsledně prošetřovaly podněty spotřebitelů a poskytovala se jim pomoc při řešení konkrétních problémů.

Na tyto kroky určitě nebudete sám. Na co se chcete dále ze své funkce zaměřit?

Ke splnění těchto cílů pochopitelně potřebuji tým odborně připravených inspektorů, kteří zvládnou současné i budoucí úkoly.

Zejména je potřeba se více zaměřit na kontrolu předváděcích akcí, vyhledávání problémových distributorů nejakostních pohonných hmot, internetové obchodníky používající nekalé obchodní praktiky, nesolidní zprostředkovatele nebo poskytovatele spotřebitelských úvěrů z nebankovního sektoru.

A stranou naší pozornosti nesmějí zůstat ani příhraniční tržiště s padělky nebo rizikové anonymní výrobky zejména hračky a sortiment elektro.

Česká obchodní inspekce nemůže být všude, jak se dá řešit tento problém?

Významné místo v činnosti inspektorátu musí sehrávat i poradensko-informační služba, která je poskytována konkrétně v Karlovarském kraji pravidelně v šesti větších městech. Díky ní mají spotřebitelé i podnikatelské subjekty možnost získat bezplatně důležité informace o všech oblastech spotřebitelské problematiky.

Jan Řezáč

Jan Rezáč (35) je absolventem Vysoké školy ekonomické, fakulty financí účetnictví, oboru finance se specializací veřejné finance. V předchozích funkcích působil jako vedoucí oddělení rozpočtu a finančních analýz na Magistrátu Města Karlovy Vary, rok působil v pozici ředitele KV Areny, s.r.o. a do současné doby zastával funkci ředitele Lázeňské léčebny Mánes v Karlových Varech, která se specializuje na léčebné pobyty dětí a patří pod prestižní pražskou Nemocnici Na Homolce.

Autor: Petr Toman

16.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Ilustrační foto.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení