VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidiči se projedou po přehlednější horské silnici

Pernink, Nejdek - Otevřena byla další zmodernizovaná krušnohorská cesta. Na řadu přišla tentokrát silnice vedoucí z Nejdku do Perninku. Za celkem 75, 8 milionu korun tu nyní na řidiče čeká širší a přehlednější vozovka. Průjezdnost této silnice by se měla zlepšit jak v letním, tak zejména v zimním období. Stavební práce pak probíhaly za omezeného silničního provozu.

16.11.2014 4
SDÍLEJ:

REKONSTRUOVANÝ úsek frekventované krušnohorské silnice.Foto: Foto Deník

Akce Modernizace silnice Nejdek Pernink byla připravena v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad s cílem zkvalitnění silniční sítě Karlovarského kraje.

„Hlavním přínosem této akce je zkapacitnění a zlepšení dopravního spojení regionálních center horské oblasti Krušných hor a celkové zvýšení bezpečnosti silničního provozu rozšířením silnice a zajištěním stability silničního tělesa," informovala mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Celkové náklady projektu se vyšplhaly přibližně na 75,8 milionu korun, z čehož pětaosmdesát procent nákladů pokryly dotace Evropské unie. Od Unie tedy přišlo okolo 64,4 milionu korun a zbylé jedenáct a půl milionu vysoké náklady hradil ze svého rozpočtu Karlovarský kraj.

„Na základě výsledku zadávacího řízení, které se uskutečnilo v souladu se zákonem o veřejných zakázkách, byla vybrána jako nejvhodnější zhotovitel firma Eurovia CS, a.s., závod Karlovy Vary," doplnila mluvčí.

Modernizace silnice se prováděla téměř půl roku, a to od 14. dubna do včerejšího dne. Lidé renovaci silnice potřebovali a novou, přehlednější cestu vítají.

„Dojíždím z Perninku za zaměstnáním až do Chodova. A nejkratší cesta vede právě tudy, přes Nejdek a přilehlé obce. Věřím, že rozšíření a zpevnění vozovky pomůže jak místním lidem, tak i obcím. Blíží se zima a v Krušných horách je to období největšího rozmachu turistického ruchu," doplnil Stanislav Karásek z Perninku.

V rámci projektu byla provedena celková modernizace silnice III/21047 v úseku o celkové délce šesti kilometrů. Celý projekt pak byl rozdělen do tří samostatných úseků.

Prvním z nich byla renovace úseku dlouhého 3,2 kilometru, a to v části od posledního rodinného domku za LDN v Nejdku ve směru na Pernink až po křižovatku na Oldřichov.

Druhou etapou modernizace prošel přibližně kilometrový úsek od odbočky na Oldřichov po podjezd a poslední části oprav se dočkal zbylý 1,8 kilometru dlouhý úsek od úrovňového železničního přejezdu po křižovatku v Perninku.

„Jednalo se zejména o rozšíření komunikace a zajištění stability silničního tělesa gabionovými opěrnými zdmi, dále bylo upraveno odvodnění silnice a osazeno záchytné bezpečnostní zařízení," dokončila krajská mluvčí Pavlíková.

Autor: Zdeněk Hnízdil

16.11.2014 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Ilustrační foto

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení