VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozdávání letáků? Zákaz!

Karlovy Vary - Karlovarský magistrát chce výrazně zamezit otravování hostů reklamami a plakáty

23.12.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jakub Kopřiva

Každý, kdo se někdy prošel centrem lázeňského města, určitě neunikl pozornosti nejrůznějších rozdavačů letáků a dalších propagačních materiálů. Tuto činnost chce město od ledna až na výjimky zakázat. Lidem bude za porušení hrozit pokuta. Zároveň v budoucnu chce město omezit i bilboardy a další reklamy.

„Zákaz bude platit ve vnitřním lázeňském území, které je definováno vyhláškou města. Dá se říct, že půjde o lokalitu od Grandhotelu Pupp až k hlavní poště. Primární důvod je ten, aby naši lázeňští hosté nebyli stále otravováni nejrůznějšími lidmi, kteří jim stále nutí na ulici nějaké vizitky, plakáty či letáky. To bude zakázáno a počítáme s tím, že se díky tomu zklidní centrum lázní,” potvrdil Jaroslav Růžička, první náměstek karlovarského primátora.
Fyzickým osobám bude při porušení hrozit pokuta, která může dosáhnout až třiceti tisíc korun. Právnické osoby mohou počítat s tím, že jejich peněženka bude při porušení lehčí o dvě stě tisíc korun. „Dodržování bude kontrolovat policie a také živnostenský úřad. Počítáme, že vejde v platnost zhruba od poloviny ledna,” dodal první náměstek.

Město však myslí i na výjimky. „Těmi budou akce, které pořádáme, či se konají s naší podporou. Dále potom řádně nahlášené veřejné sbírky a také letáky politických stran a hnutí,” řekl Růžička.

„Toto rozhodnutí u politických stran a hnutí je celkem logické, protože nepředpokládáme, že zrovna v centru lázeňského území by se příliš snažili politici nahánět voliče, protože jsou v něm převážně lázeňští hosté,” dovysvětlil jednu z výjimek Jiří Klsák, náměstek primátora.

V blízkém budoucnu se bude město věnovat také problému nejrůznějších bilboardů a reklam. „Čekáme, až text statutu lázeňského místa přijme vláda,” doplnil první náměstek. Lidem podobná vyhláška nevadí. „Je to hrozné, když člověk dojde od Thermalu k Puppu a patnáctkrát ho někdo osloví s reklamou nebo vizitkou,” myslí si Jiří Hájek z Karlových Varů.

Autor: Jan Havelka

23.12.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení