VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S prevencí se musí začít už u malých dětí

Karlovy Vary - Vzdělávání budoucích řidičů už ve školním věku, to bylo jedno z témat, která se řešila na letošním čtvrtém ročníku snídaně Besip. Odborníci se shodli na tom, že základem prevence dopravních nehod je informovanost dětí už v mateřské škole.

7.9.2016
SDÍLEJ:

PREVENCE v podobě výchovy budoucích řidičů by měla pomoci snáze odhadnout chování a reakce na silnici.Foto: Ilustrační foto: Archiv redakce

Cyklus dopravní snídaně s Besipem jako svou devátou zastávku zvolil Karlovy Vary, kdy se řešila nebezpečná, riziková místa na komunikacích a železniční přejezdy v Karlovarském kraji. Smyslem těchto snídaní je především zajištění bezpečnosti dopravy, setkání a komunikace odborníků, výměna názorů a hledání řešení.

V roce 2015 zemřelo na silnicích v České republice 738 osob, z toho v Karlovarském kraji zahynulo podle statistik 24 osob. To je o devět více než v předchozím roce 2014. „Klíčem k dalšímu snižování následků dopravních nehod jsou systémový přístup a konkrétní preventivní aktivity na regionální úrovni," podotkl Petr Bilý, koordinátor Dopravní snídaně s Besipem. Prevence v bezpečnosti dopravy existuje, musí se ale zapojit kraje i obce. „V loňském roce proběhly kampaně zaměřené na dopravní výchovu v mateřských, základních, ale i středních školách. Jde o snahu vychovávat už malé děti ve školním věku. Ve spolupráci s Červeným křížem se snažíme přiblížit dětem cenu lidského života," řekl Václav Brož za Besip.

„Od roku 2009 do roku 2020 máme za cíl snížit úmrtnost na silnicích. Ale v roce 2015 vzrostl počet nehod v Karlovarském kraji o 20 procent oproti roku 2014. Přesto za plánem snížení nehod zaostává hlavně Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj a Olomoucký kraj. Naopak plán naplnily Moravskoslezský a Ústecký kraj," poznamenala Zuzana Strnadová za Centrum dopravní výchovy.

Od začátku své existence upozornily snídaně na 114 rizikových a nehodových míst. K červenci 2016 došlo k řešení 15 míst, u 80 probíhají přípravy a 19 míst se zatím neřeší.

Riziková místa 2016

- směrové oblouky u Hazlova na silnici I/64

- železniční přejezd P113 nedaleko Skalné na silnici II/213

- pilíře podjezdu u Hazlova na silnici I/64

- opěry podjezdu a strom u Žirovic na silnici I/21

- pilíře nadjezdu u Toužimi na silnici I/20

- portál velkoplošného značení u Střížova na silnici I/20

- pilíře podjezdu u Horních Tašovic na silnici I/6

Autor: Barbora Šmudlová

7.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení