VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Samá jáma. A doprava málem kolabuje

Nejdek - Semafory, několikasetmetrové fronty aut ve všech směrech, rozkopané náměstí, všudypřítomné stavební stroje, oblaka prachu, kličkující chodci a rozčílení obyvatelé. To je obrázek, který je možné spatřit v centru města. Důvodem je zlepšování vodohospodářské infrastruktury města, tedy nová kanalizace a vodovody. Radnice vzkazuje občanům: Vydržte!

21.8.2015
SDÍLEJ:

Nejdecké náměstí plné výkopů, děr a frontFoto: Nick Newiak

Již v říjnu 2013 byla zahájena realizace projektu, který zlepšuje vodohospodářskou situaci v širším středu města. Postupně se budovala nová potrubí v okolních ulicích a s příchodem letních měsíců letošího roku došlo i na centrum Nejdku, tedy na náměstí Karla IV. Nyní se výkopové práce přesunuly do místa nejkrizovějšího, tedy na „stopku", kde se potkávají silnice na Karlovy Vary, na Nové Hamry a na Šindelovou.

Průjezd křižovatkou, kde mají kamiony a autobusy problém projet, i když se nekope, nabral s bagry a provizorními pruhy po obou svých okrajích úplně jiný rozměr. „Dnes jsme měli kontrolní den a velmi tlačíme na zhotovitele, aby s pracemi v tomto problémovém úseku neotálel. Potřebujeme, aby se provoz opět vrátil do normálu. Nyní se jede na střídání třech semaforů, které postupně pouštějí auta ze tří směrů. Tato situace je ale dlouhodoběji neúnosná," řekl starosta Lubomír Vítek.

Starosta také zmínil, že původně měla firma snahu, aby se náměstí úplně uzavřelo pro dopravu. „Tahle varianta byla okamžitě zamítnuta. Nyní práce probíhají tak, že firma kope v určitém místě a hned vedle výkopu jsou pruhy, kudy jezdí auta. Do konce měsíce by měla být hotová pokládka potrubí v křižovatce s Karlovarskou ulicí a poté se práce přesunou před Horal, kde bude opět doprava řízena kyvadlově, už pouze na dva semafory," doplnil Vítek.

Harmonogram prací stavební firmy je nyní rozvržen po dnech a město tlačí na to, aby byl bezvýhradně dodržen. Práce by měly skončit k poslednímu říjnu.

Akce je realizována za podpory z prostředků Státního fondu životního prostředí a Evropského fondu pro regionální rozvoj. Předpokládané náklady na celou stavbu, tedy na rekonstrukci a výstavbu kanalizace a vodovodu a s tím spojené stavební práce, byly stanoveny na 321 milionů korun.

Autor: Zdeňka Newiaková

21.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení