VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šéf ODS: Jsme strana, ne seskupení neřízených střel

Karlovy Vary - „U nás jako v jakékoliv straně je prostor slyšet hlas jednotlivce a děje se to, na druhou stranu jednotlivec pak respektuje vůli většiny,“ říká šéf karlovarské ODS Jiří Vaněček

1.2.2012 9
SDÍLEJ:

Jiří VaněčekFoto: Foto: ODS

Vyjednávání o nové koalici stále pokračují a zatím není jasné, kdy se politici konečně domluví na fungující podobě vedení města. Své dojmy z aktuálního stavu vyjednávání sdělil Jiří Vaněček, šéf karlovarské ODS.

Z prohlášení, které bylo uveřejněno v minulých dnech, vyplynulo, že se ODS staví negativně k požadavku Karlovarského klubu zastupitelů na dva uvolněné náměstky, můžete k tomu sdělit podrobnosti?

První povolební gesto bylo, když se náměstek pro majetek a investice s přidruženými kompetencemi koncentroval do jedné osoby. Nyní má následovat opačný extrém, kdy gesce bude rozdělena rovnou na tři náměstky. Nevím, jak toto chce někdo veřejnosti obhajovat, my to nebudeme.

KZK má však osm zastupitelů, stejně jako KOA s primátorem a náměstkem.

Matematicky to možná vychází, viděno optikou, že KZK má osm zastupitelů jako vítězná KOA. Ptáte se, proč by tedy KZK nemohl mít také dva exekutivní náměstky? Pochopitelnější a poctivější by bylo, kdyby KZK regulérně dosáhl tohoto stavu na základě výsledku voleb a vůlí voliče ve svůj program a zvolené osoby, nikoliv na základě účelového spojení několika subjektů, podpořeného navíc přestupem členky ODS. Je ještě jedna varianta, a to že žádný další náměstek navíc nebude muset být virtuálně zřízen, protože se toho celého nebude chtít ODS zúčastnit.

K člence KZK Radce Patákové, která se vyjádřila, že si nyní dokáže představit spolupráci s ODS. A co vy, dokážete si představit spolupráci s ní?

Nevím, co k tomu ještě dodat. Od doby jejího přestupu do KZK se mediálně tvoří obraz, který neodpovídá skutečnosti. Dovolím si připomenout, že hlavní poslání vzniku KZK bylo veřejnosti předkládáno jako poslání – zabránit vstupu ODS do koalice na radnici. V době, kdy již mezi novináři kolovala deklarační listina KZK s jejím podpisem, tak nám tvrdila, že to teprve zvažuje. V samotném zastupitelském klubu z jejího postupu bylo velké zklamání, někteří členové žili s pocitem, že mají k sobě neformální blízký vztah a že toto nemůže nastat. Já jsem ten optimismus nesdílel. Měl jsem k tomu své důvody. O těch možná budu hovořit znovu opakovaně, ale ne dnes. Když se dočítám, jaké je to bezva v KZK, kde je slyšet hlas jednotlivce – osobnosti, což v ODS není, nevím, jestli mi má být do smíchu, nebo do pláče. Tak se tedy jen ptám, jak mohl být slyšet její hlas, když za celou dobu nebyla ochotna alespoň ze slušnosti přijít před členskou základnu, díky které se dostala na čelné místo kandidátky ODS.
U nás jako v jakékoliv straně je prostor slyšet hlas jednotlivce a děje se to, na druhou stranu jednotlivec pak respektuje vůli většiny, proto jsme stranou a ne seskupením neřízených střel. Plně chápu nutnost vysvětlovat své pohnutky a pracovat na mediálním vyznění z její strany. Část lidí to určitě přesvědčí, pro nás uvnitř ODS to zůstane pouhým podrazem.

Autor: Jan Havelka

1.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:
Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení