VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Senioři se stěhovat nebudou

Karlovy Vary - Město Domov důchodců ve Staré Roli opraví za provozu. Pomohla i občanská iniciativa

21.1.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Silvie Risová

Po měsících dohadů a ostrých konfliktů mezi opozičními a koaličními karlovarskými zastupiteli se nad Domovem důchodců ve Staré Roli (DD)vyjasnilo.

Původní myšlenku, že zdejší seniory magistrát kvůli špatnému stavu objektu a nedostatku kapacity pro seniory přestěhuje jinam, například do objektu bývalého hotelu Slavie v Drahovicích, město opustilo. Důchodci zde tak zůstávají a magistrát tento objekt opraví za plného provozu.

To vše by se ale neobešlo bez výhrad, petic a silného odporu. Na podporu zdejších seniorů bylo založeno i občanské uskupení na záchranu a zachování provozu tohoto domova pro důchodce. A jeho členové se neustále scházejí a dozorují, zda vedení města to, to, co slíbilo, také plní.

„Podařilo se nám tento problém definovat a sdělit nejen části veřejnosti, kterou jsme byli schopní oslovit, ale také na něj upozornit zastupitele a vedení města. Zásadní bylo listopadové jednání seniorů a zástupců iniciativ s vedením města. Vedení města přistoupilo široce k řešení zázemí pro péči o seniory a na jednání zastupitelstva v debatě oznámilo, že DD bude zachován. Na jeho opravy a stabilizaci byl schválen v rozpočtu na rok 2013 milion korun," uvedl za tuto iniciativu zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA).

Doplnil, že výbor projednal aktuální situaci a doporučil jednat s vedením DD a s příslušnými odbory magistrátu, sociálních věcí a majetku o konkrétních opravách a jejich termínech.

„Vedle nezbytných oprav také uložil jednat o perspektivě domova důchodců a jeho již dříve uvažovaném posílení ubytovací kapacity, aby byl jeho provoz efektivnější," doplnil.

Vedení města potvrdilo, že upustilo od dočasného řešení nedostatku kapacit pro ubytování seniorů, nebude tedy do doby výstavby nového objektu pronajímat jiné kapacity.

Nyní podle mluvčího Jana Kopála intenzivně pracuje na vytipování vhodné lokality pro domov důchodců, připravuje časový harmonogram zpracování projektu a provedení stavby.

„Ale to bude otázka několika let. Do té doby samozřejmě budeme nuceni řešit technický stav stávajícího Domova důchodců ve Staré Roli. Do podzimu provedeme za plného provozu jeho nezbytné opravy. Počítáme s částkou cca dva až dva a půl milionu korun," vysvětlil mluvčí Kopál.

V tuto chvíli podle něj město připravuje podklady pro zakázku.

Autor: Ivana Kalinová

21.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení