VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silák František Bauer završil zlatý hattrick

Ostrov – Už podvanácté uspořádali nadšenci z ostrovského fitcentra Atlantis soutěž O nejsilnějšího muže Ostrova.

13.6.2010
SDÍLEJ:

Nadšenci z ostrovského fit centra Atlantis uspořádali už dvanáctý ročník klání O nejsilnějšího muže Ostrova. Potřetí za sebou zvítězil Karlovarák František Bauer.Foto: DENÍK/Petr Kozohorský

Letošní ročník byl ovšem hned ze tří pohledů jedinečný. Poprvé totiž borci zápasili s vahami, které odpovídají normálu Českého poháru amatérů v siláckých disciplínách. Poprvé se pak klání uskutečnilo bez místních borců. A potřetí za sebou v něm zvítězil karlovarský silák František Bauer.

„Zkoušeli jsme přemlouvat místní siláky, ale asi se zalekli těch hmotností. Jenomže za pokus by nic nedali,“ řekl nejsilnější muž Ostrova. Když se ale člověk podíval na to, s čím se museli siláci popasovat, nemohl se divit, že řada z nich nepřišla. Organizátoři soutěže připravili pět disciplín. V první, kruhu Barbara Conana, museli závodníci chodit dokola se stopadesátikilovým závažím. Ve druhé zdvihali nad hlavu stokilovou kládu (nejoblíbenější disciplína pozdějšího vítěze, zvedl ji sedmkrát). Třetím krokem k případnému úspěchu byl zdvih dvou koulí o hmotnosti 110 a 120 kilogramů do výšky 1,5 metru, doplněný převalováním 450 kilogramů těžké pneumatiky. Čtvrtou prověrkou svalů borců byl Super Joke (volně přeloženo bezvadný vtip) – 240 kilogramů vážící „brána“, kterou museli siláci co nejrychleji dostat přes 25 metrů dlouhou trať. Poslední, Magnusova silová dráha, obnášela běh se stošedesátikilovou klecí, pak se dvěma šedesátikilovými kufry a nakonec museli závodníci dostat do tří vysokých schodů závaží o hmotnosti 120 a 130 kilogramů.

„Nejtěžší je asi Super Joke. Ostrovskou specialitou je pak kruh Barbara Conana. Podobná disciplína se nevídá tak často,“ zhodnotil náročnost úkolů Bauer. V Conanově kruhu sice letos zvítězil, ale rekord místního borce Richarda Riese (v jednom z předcházejících ročníků jej obešel devětkrát) nepřekonal.

„Změřit síly přišlo do Ostrova šest siláků z Českého amatérského poháru. Vedle Franty Bauera z Karlových Varů to byli závodníci z Mostu a Trutnova. Místní už asi ztratili chuť popasovat se mezi sebou,“ přiblížil startovní listinu Karel Kunz, jeden z organizátorů klání. V něm nad všemi vyčníval Jan Pluháček. Na zlato sice nedosáhl, ale se svými 207 centimetry a 130 kilogramy živé váhy nebyl k přehlédnutí. „Nemyslím si, že by má výška byla nějakou nevýhodou. Neřeším to. Prostě jsem tak narostl a tento sport mě baví. Ani mi nepřijde, že bych byl až tak vysoký,“ řekl kolohnát na soupisce borců.

„Naším cílem je, aby se v dalších letech dostala soutěž O nejsilnějšího muže Ostrova do seriálu Českého poháru amatérů,“ dodal Karel Kunz.

Autor: Petr Kozohorský

13.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení