VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola Komenského: Napětí eskaluje

Karlovy Vary - Je to válka nervů ve stávkové pohotovosti, v níž se učitelé snaží učit a žáci vzdělávat. A tak to na základní škole J. A. Komenského zřejmě zůstane až do konce školního roku. Protože ani v úterý se vedení města nerozhodlo, jak složitou situaci a napjaté vztahy mezi polovinou stávkujících pedagogů, kteří požadují odvolání ředitelky Preňkové, vyřeší.

22.6.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Ředitelka sice primátoru Kulhánkovi i náměstku Klsákovi (oba KOA) zaslala návrh, jak by zabezpečila chod školy a výuku žáků při hrozící stávce dvaceti učitelů, ovšem tomu nerozuměl ani primátor, ani náměstek. „Je to jenom tabulka. A my požadujeme podrobný komentář," uvedl rozladěně náměstek Klsák. Stejně rozpačitý je z výčtu čísel, jimiž chce ředitelka zajistit při stávce fungující školu, primátor Kulhánek.

Napjatá atmosféra na škole mezitím ještě zhoustla. Pravidelné porady vedení v širším zastoupení, které měly uklidnit situaci, jichž se účastní zástupce zřizovatele školy, tedy magistrát, ředitelka školy, zástupkyně pro 1. stupeň, zástupci obou odborových organizací, zástupce školské rady, hospodářka i zástupce rodičů, zřejmě vzaly zasvé. Tu poslední ředitelka Preňková podle učitelů zrušila. A to argumenty, které nebyly podle pedagogů pravdivé. „Vzbuzuje to v nás podezření, že se poradě účelově vyhýbá, aby nemusela zodpovídat naše dotazy. Zmizela i poslední komunikační platforma, jak porady charakterizoval Škaryd (vedoucí odboru školství)," uvádějí nespokojení pedagogové. Navíc porady podle jejich názoru neplní účel, který by měly. „Po dohodě s primátorem Kulhánkem jsme nicméně souhlasili s tím, aby dál probíhaly. Zdůraznili jsme mu ale, že pro nás nejsou řešením, že se situace na škole již zklidnit nedá a porady chápeme pouze jako doplněk, než bude uskutečněno konečné řešení již dále neúnosné situace," zdůraznili. Magistrát podle nich jejich argumenty nebere dostatečně vážně a dodnes nepřikročil ke skutečnému řešení. „Přestože nám pan primátor výslovně slíbil, že udělá vše pro to, aby situace nebyla jen uklidněná, ale byla vyřešená," znepokojeně uvedli učitelé.

Vyjádření ředitelky Moniky Preňkové se Deníku včera zjistit nepodařilo. Nebrala telefon. Podle náměstka Klsáka ale její odvolání není nyní možné, protože to neumožňuje dikce školského zákona. Přesto se zřizovatel podle něj situaci snaží zklidnit a najít řešení, jak znepřátelené strany dostat ke stolu a pragmaticky spor vyřešit. A na tom vedení města pracuje už dnes. Podle primátora Kulhánka totiž návrh ředitelky Preňkové vedení města považuje po důkladném rozebrání za naprosto nedostatečný a už ráno s ní o něm bude jednat.

Autor: Ivana Kalinová

22.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení