VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Šlechta a Karlovy Vary? Ano!

Karlovy Vary - Aristokraté se v lázních setkali už po patnácté. Přijelo jich téměř pět set

1.5.2011 4
SDÍLEJ:

VítězkaFoto: Deník/ Ivana Kalinová

Areál dostihového závodiště v Karlových Varech zářil uplynulou sobotu sluncem, ale také krásnými ženami v noblesních róbách s klobouky v doprovodu pánů v tmavých společenských oblecích.

A zatímco Karlovaráci a návštěvníci tradičního dostihového dne Jarní cena obdivovali vkus a nápaditost společenské šlechtické elity, která se do Karlových Varů sjela už po patnácté, aristokraté si uznale prohlíželi koně, jimž ten den patřil především. A všichni se těšili na dostihy. Jak jinak.

Na Karlovarský týden, který je už tradičně zasvěcen mezinárodnímu setkání aristokratů z celé Evropy, jenom letos jich přijelo téměř pět set, se sjeli příslušníci šlechtických rodů, ale také významné osobnosti z oblasti financí, práva, medicíny bankovnictví, politiky či kultury. Jména jako Daniel Swarovski, Karin Ernst von Garnier, Albert von Uckermann, Direktor Rotchild bank, Elke Baronin von Schlosser nebo Dr. Vincent Stephanopoli d´Armagnac hovoří za své. A tak bychom mohli ve výčtu významných návštěvníků pokračovat.

„Jejich program začal už v pátek v hotelu Imperiál přivítacím bálem a pokračoval sobotním dostihovým dnem. Večer se v Grandhotelu Pupp zúčastnili Jarního bálu,“ vysvětlila na němž mladé šlechtičny, debutantky, vstupují do společnosti. Vše si zařizují sami ve své režii. Pozvání rozesílají Johanna von Papen, Oron Michael Kalkert a a Michael Kindah. Všichni mají toto setkání velmi rádi. Někteří se po celý rok nevidí, proto se vždy v Karlových Varech rádi setkají,“ vysvětlila produkční celé akce Alena Wendlerová.

Že aristokraté dostihy milují, to bylo patrné na první pohled. S velkou chutí sázeli na vítěze dostihu a koně hlasitě povzbuzovali. Na karlovarském závodišti ale závodili i šlechtici. Noblesa šla stranou a na dřevěných konících se každý z nich snažil být v cíli jako první.

Dámy zase soutěžily o nejkrásnější klobouk a některé z nich nešetřily na elegantní pokrývce hlavy vtipem. Kromě peří a tradičních květů je ozdobily i ptactvem, loďkou, jedna z nich dokonce zvolila myšky a jiná zase měla na klobouku postavené celé miniaturní dostihové závodiště. Své povolání tak nosila na hlavě, protože je architektka.

Na neděli si aristokraté naplánovali mši v chrámu svaté Maří Magdalény, obědvali v Poštovním dvoře a odpoledne je čekal maškarní bál ve stylu flamenca v Císařských lázních.

Nejprve ale svými maškarními kostými ohromili karlovarské hosty korzující po kolonádách. Ohnivé flamenco totiž znělo před dřevěnou kolonádou, kde jej zatančila nejlepší česká tanečnice Jana Drdácká a teprve potom zamířil průvod i s toreadory v dobových kostýmech, kteří pronásledovali, a pak utíkali před rozzuřenými býky, do jejichž kůže se někteří šlechtici vcítili, do Lázní I.

Autor: Ivana Kalinová

1.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení