VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sociální demokraté na Karlovarsku chtějí ze starosty Čekana senátora

Karlovarský kraj - Účastníci okresní konference ČSSD na Karlovarsku přijali sedm zásadních usnesení

19.11.2014 2
SDÍLEJ:

Volební štáb ČSSD.Foto: Deník/Petr Toman

Sedm poměrně zásadních usnesení, z nichž některá vyvolala hned včera pořádný rozruch, přijali účastníci okresní konference ČSSD na Karlovarsku. Patrně tím nejvýbušnějším byla výzva hejtmanovi, o které píšeme na titulu. Konference kromě toho vyzvala ostrovského starostu Pavla Čekana, aby kandidoval na senátora.

A na čem se sociální demokraté usnesli? Okresní konference ČSSD Karlovy Vary umožňuje pokračování současné koalice s KSČM pro dokončení volebního období 2012 až 2016.

To je aktuální nejen pro současné vedení Karlovarského kraje, ale nově také například pro Cheb, kde je jedním z koaličních partnerů ČSSD ve vedení města právě KSČM.

Okresní konference ČSSD Karlovy Vary požaduje, aby v rámci vyjednávání podmínek pokračování koalice na kraji s KSČM byly minimálně pro okres Karlovy Vary zachovány pozice v řízení krajských struktur pro Martina Havla a Edmunda Janische. S tím souvisí i další usnesení, v němž ČSSD požaduje, aby v rámci vyjednávání o pokračování koalice byl (ve vedení kraje) zřízen samostatný náměstek či radní pro zdravotnictví, tak jak tomu bylo v minulém volebním období.

Okresní konference ČSSD Karlovy Vary souhlasí se současným mandátem vyjednavačů pro pokračování koalice s KSČM z řad karlovarského okresu, a to Martina Havla a Richarda Ullische.

Okresní konference ČSSD Karlovy Vary vyzývá Josefa Novotného, aby se rozhodl, kterou funkci si ponechá, poslance, či hejtmana, a to nejpozději do 12.12.2014, a sdělil písemně k rukám předsedy OVV ČSSD Karlovy Vary své rozhodnutí.

Okresní konference ČSSD Karlovy Vary vyzývá Pavla Čekana, aby přijal úlohu kandidáta na senátora ve volebním obvodu č.1 Karlovy Vary ve volebním období 2016 2022 a konal vše potřebné v tomto duchu.

Okresní konference ČSSD Karlovy Vary požaduje, aby termín projednávání včetně podpisu pokračování koaliční smlouvy s KSČM byl posunut za termín krajské konference ČSSD Karlovarského kraje.

Jak reagoval na usnesení, jímž byl v podstatě vybrán coby kandidát pro senátní volby, Pavel Čekan?

„Jsem moc rád a přijímám. Jedna věc je však přijmout nominaci a další je být za dva roky volitelný. Můj cíl bude pracovat po následující dva roky stejně jako doposavad. Beru nominaci jako ocenění mé dosavadní práce," řekl k nominaci na senátora současný ostrovský starosta Pavel Čekan.

Autor: Vladimír Meluzín, Petr Toman

19.11.2014 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení