VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostka Kyselky: Místní lázně už zřejmě fungovat nebudou

Kyselka - „Rádi bychom vybudovali další dětské hřiště, a to v části Radošov,“ konstatovala starostka Petra Hoffmannová.

13.2.2011
SDÍLEJ:

Starostka Kyselky Petra HoffmanováFoto: Deník/ Petr Przeczek

Řadu zajímavých projektů připravuje na letošní rok nové vedení Kyselky. Starostka Petra Hoffmannová chce ale také uspořádat mnoho akcí, do kterých se zapojí také místní obyvatelé.

Funkci starostky vykonáváte teprve několik měsíců. Jaké máte plány na letošní rok?
Nápadů bychom měli hodně, ale vše záleží na financích. Plány nám významně zkomplikoval sesuv svahu a obecní komunikace v části Radošov, do jehož oprav musíme investovat nemalé finanční prostředky. Rozpočet obce je přibližně osm milionů korun. Jednu čtvrtinu z této částky investujeme do místní základní školy, kterou rozhodně plánujeme v obci zachovat. V letošním roce chceme i nadále podporovat místní kino, které už dlouhodobě opravujeme z peněz, které se bývalému vedení obce podařilo získat z různých dotací. Je to pro nás velmi důležité, protože kromě promítání filmů plánujeme další využití budovy kina, uvažujeme zde o vybudování muzea, které by připomínalo Kyselku v její bývalé kráse. Rádi bychom také pokračovali v projektu revitalizace zeleně v obci a místním parku.

Jak to v současné době se sesutým svahem vypadá?
Svah jsme zajistili a podle odborných statických posudků už nejsou ohroženy rodinné domy, které nad ním stojí, což jsem samozřejmě moc ráda. Jedná se ovšem jen o provizorní zabezpečení svahu, kdy náklady v hodnotě přibližně 1 milionu korun musíme uhradit z rozpočtu obce. Definitivní zajištění bude provedeno až později, náklady na opravu budou mnohem vyšší a v současné době pracujeme na získání financí na tuto akci z dotačního titulu.

V obci chybí hřiště pro děti, hodláte tento problém v budoucnu vyřešit?
V současné době jsou v obci dvě dětská hřiště. Další bychom rádi vybudovali v části Radošov, v blízkosti fotbalového hřiště, kde doposud dětské hřiště chybí.

V plánu máte také pořádání různých společenských akcí, můžete přiblížit, o jaké akce se jedná?
Akce, kdy se společně sejdou lidé z obce, jsou důležité. Myslím, že je to příležitost pro to, užít si za málo peněz spoustu zábavy. Byla bych ráda, kdyby se nám podařilo obnovit tradice našich předků, např. Masopustní průvod, společné stavění májky, letní taneční zábavy pod otevřeným nebem a podobně.

Velkým problémem jsou téměř ve všech obcích a městech v kraji problémy se silnicemi. Také v Kyselce nejsou pozemní komunikace v nejlepším stavu. Budete některé z nich na jaře opravovat?
Příjezdová silnice z Karlových Varů je krajská, takže na její opravě budeme spolupracovat s krajskou správou a údržbou silnic. Obecní komunikace bychom samozřejmě rádi měli v lepším stavu, ale rozpočet obce je omezený a v souvislosti s opravou sesuvu se obávám, že budeme muset ostatní plánované investice velmi omezit.

V obci má letos vzniknout také Místní informační systém, že?
Jedná se o systém turistického značení a turistických map. Myslím si, že je v okolí Kyselky spousta míst, která mají co nabídnout a jsou pro návštěvníky velmi zajímavá. Také proto plánujeme vyznačit několik turistických tras v okolí obce.

V Kyselce jsou také lázně, které ovšem již několik let nefungují. Jak vidíte jejich budoucnost?
Lázně nejsou majetkem obce, protože je vlastní soukromá společnost. My je tedy nemůžeme opravovat. Upřímně řečeno si myslím, že už nikdy fungovat nebudou, což je samozřejmě škoda. Majitelé lázní zřejmě čekají, až všechny budovy, které k nim patří, spadnou. Pokud se tak stane, tak určitě chceme, aby nové budovy, které zde případně budou postaveny, alespoň budily dojem původního rázu.

Autor: Jakub Kopřiva

13.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení