VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stejná šance se vyhlašuje již posedmé

Karlovarský kraj - Už posedmé vyhlašuje agentura Rytmus soutěž Stejná šance, a to v pěti krajích České republiky. Jedním z nich je i Karlovarský kraj.

30.8.2016
SDÍLEJ:

Rytmus o.p.s., pomáhá i handicapovaným nalézt práci. Ilustrační foto.Foto: Archiv redakce

Smyslem soutěže je nominovat firmy, které se rozhodly zaměstnat člověka s postižením. Tito lidé, kteří mají jakékoliv znevýhodnění, tak získají stejnou šanci na pracovním trhu jako ostatní. Díky tomu se pak mohou lépe začlenit do společnosti a stát se její plnohodnotnou součástí.

Hlavním kritériem pro nominaci do soutěže je skutečnost, že člověk s postižením musí být zaměstnán mimo chráněné pracoviště na otevřeném trhu práce.

„Soutěž ukazuje mnohdy skrytý potenciál lidí se zdravotním postižením, že jsou schopni odvádět kvalitní práci, vydělávat si a nebýt pouze závislými na sociálních dávkách. Že jsou firmy, které se zabývají společenskou odpovědností a jsou schopny přizpůsobit prostředí a podmínky lidem, kteří to mají těžší," řekla Pavla Baxová, ředitelka Rytmusu od klienta k občanovi, o.p.s. Do Stejné šance můžete hlasovat už od 1. září až do 15. října. Svůj hlas může dát kdokoliv z široké veřejnosti, lidé s postižením, kteří pracují mimo chráněná pracoviště, nebo kolegové z firmy, kde postižený člověk pracuje. Nominační listy naleznete na www.stejnasance.cz.

Samotné vyhlášení se uskuteční na začátku listopadu. Letošní ročník zaštiťuje MPSV.

Autor: Barbora Šmudlová

30.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení