VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stromy v parku čeká kácení i ošetření

Ostrov - Radnice v Ostrově se bude snažit získat dotaci na ošetření stromů v zámeckém parku.

21.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: MÚ Ostrov

Půjde o ošetření základními zdravotními a redukčními řezy, případně jejich statické zajištění pomocí instalace bezpečnostních vazeb, čímž se zabrání možnému rozlomení koruny. Vazby budou založeny na 19 stromech.

„Součástí navržených opatření je i poměrné rozsáhlé kácení neperspektivních nebo silně poškozených stromů, z nichž některé jsou v havarijním stavu. Ke kácení bylo navrženo 63 dřevin,“ konstatoval Tomáš Čepelák, vedoucí odboru životního prostředí ostrovské radnice.

Projekt zahrnuje i doplnění nových výsadeb v zámeckém parku (celkem se v parku nachází 1.336 dřevin) po předchozím kácení poškozených stromů.
„V areálu se nachází množství provozně nebezpečných vzrostlých dřevin v alejích podél cest, rozptýleně v travnatých plochách, větší skupiny jsou v okrajových částech a podél toku říčky Bystřice.

Navržené výsadby 100 stromů stromů nezasahují do základní kompozice parku, výsadba nebude prováděna ani mezi ochrannými valy říčky Bystřice. „K výsadbě byly vybrány dřeviny převážně domácích druhů, převažují alejové listnaté dřeviny a výběr těchto druhů respektuje lokální i regionální podmínky. Rovněž je respektováno stanovisko památkářů, neboť je zámecký park evidován jako nemovitá kulturní památka,“ doplnil Čepelák.

Projekt bude podáván v rámci čtrnácté výzvy z Operačního programu životní prostředí. Na projekt je možné získat až 90 % dotaci: 85 % z Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj a 5 % ze Státního fondu životního prostředí – státního rozpočtu. Minimální spoluúčast na financování projektu žadatelem je 10 %. Potřeba finančního krytí tohoto projektu by neměla překročit 5,6 mil. Kč. Konečný termín k podávání žádostí o dotaci je 5. ledna 2010.

Realizace projektu je v případě úspěšnosti projektu a obdržení dotace plánována na roky 2011 a 2012. Předpokládané zahájení projektu bude v lednu roku 2011 a předpokládané ukončení v listopadu roku 2012.
Pro podání žádosti muselo být svoláno mimořádné zastupitelstvo dne 15. 12. 2009, které podání žádosti a tím i celý projekt jednoznačně odsouhlasilo.

Autor: Jan Havelka

21.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení