VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trhliny v krajské koaliční vládě se zvětšují

Karlovy Vary - Závěry okresní konference karlovarských sociálních demokratů jejich kolegy v kraji nešetří. Naopak. Usnesení, která členové přijali, zavazují ostatní regiony minimálně k hlubokému zamyšlení.

21.11.2013
SDÍLEJ:

Sociální demokraté u sídla KSČM.Foto: Deník/Petr Toman

Okresní konference ČSSD se konala v sobotu 16. listopadu a už v prvním bodě delegáti krajským zastupitelům ČSSD uložili bezodkladně otevřít s koaličním partnerem KSČM na krajské úrovni projednání dosavadní funkčnosti koaliční spolupráce. A také zahájit smírčí řízení podle odstavce 11 uzavřené krajské koaliční smlouvy mezi ČSSD a KSČM.

Informaci potvrdil Marian Odlevák, předseda Městského výkonného výboru ČSSD Karlovy Vary. „Okresní konference ČSSD Karlovy Vary zároveň žádá zvolené poslance za ČSSD Markétu Wernerovou a Josefa Novotného, aby v poslaneckém klubu parlamentu prosazovali do vládní spolupráce našich poslanců významnou finanční podporu a pomoc ze státního rozpočtu v našem regionu. A to pro onkologické centrum v Karlovarské krajské nemocnici, zajišťování naplnění průmyslové zóny, Císařské lázně, dostavbu R6, opravy a udržování silnic II. a III. třídy v kraji, vodohospodářská a protipovodňová opatření," doplnil Marian Odlevák.

O usnesení karlovarské ČSSD budou ještě jednat sociální demokraté okresů Sokolov a Cheb.

„Rozbití koalice je vždy tím posledním a krajním řešením. Dlouhodobě po několika jednáních za poslední rok a bez udání důvodu není plněno programové prohlášení rady kraje, ke kterému se komunisté s námi zavázali," vysvětlil důvod nespokojenosti karlovarské ČSSD Odlevák.

„Politici za ČSSD jsou připraveni a chtějí nést odpovědnost, ale kvůli KSČM nemůžeme realizovat kroky ve prospěch občanů kraje. ČSSD uměla vždy nést svou odpovědnost, rozhodovat a realizovat každý záměr. Někdy jsme udělali i chybu a za to musíme nést odpovědnost, podobně jako když v minulosti za koalice ODS a ČSSD byly nemocnice převedeny na akciové společnosti. Proti tomuto převodu byli zastupitelé z karlovarské sociální demokracie, ale drželi jsme koaliční rozhodnutí, v němž měla ODS většinu. V současné době na doporučení celostátního vedení sociální demokracie velmi vážně usilujeme o převod krajské nemocnice do neziskové formy společnosti," vysvětlil Odlevák. Dalším novým problémem je podle něj odstranění poplatku, který ale zdravotní pojišťovny nebudou kompenzovat lázeňským zařízením. Což opět zasáhne poskytovatele lázeňské péče především v Karlových Varech a Jáchymově.

„Je to likvidace lázeňství a ztráta pracovních příležitostí. Chceme zvýšit konkurenceschopnost kraje a firem, proto jsme destinační agenturu pro cestovní ruch dali i do koaliční smlouvy. Karlovarská ČSSD si je vědoma odpovědnosti a také razím směr, který jsem měl i ve svém podnikání, že život přináší problémy, ale my jsme jako politici placeni za to, abychom je uměli řešit," dodal Odlevák.

Autor: Ivana Kalinová

21.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení