VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trumpetista Zdeněk Vikor je na cestě z KSO. Bude dramaturgem v KV City

Karlovy Vary - Hádky a rozepře v Karlovarském symfonickém orchestru (KSO) jsou zřejmě u konce. Změnil se ředitel, těleso místo Šimona Kaňky, který na funkci rezignoval, nově vede Petr Polívka. A odchází podle některých hráčů největší rebel, trumpetista Zdeněk Vikor.

3.11.2015 18
SDÍLEJ:

Z KSO míří Zdeněk Vikor do KV City.Foto: Ilustrační foto

Ten od listopadu nastupuje do městské firmy KV City na post dramaturga. Náměstek primátora Michal Riško (ČSSD) tuto novou funkci vysvětlil tím, že KV City rozšiřuje svou činnost a narůstá počet kulturních akcí, které pořádá. „Proto vedení hledalo člověka schopného je organizovat a zajistit k nim vše potřebné. Přihlásil se i magistr Zdeněk Vikor, který mezi uchazeči zvítězil. Nastoupit by měl po ukončení svého dosavadního pracovního poměru v Karlovarském symfonickém orchestru," uvedl náměstek Riško. Jeho slova doplňuje Lukáš Červený, jednatel KV City Centra: „V souvislosti s koncem udržitelnosti projektu EU, na jehož základě nešlo komerčně využívat areál Rolava, vypsala společnost KV City Centrum ve spolupráci s Úřadem práce v Karlových Varech výběrové řízení na novou pozici programový vedoucí volnočasových aktivit. Z více než šedesáti zájemců byl po důkladném zvážení, vzhledem k jeho vzdělání, orientaci v oblasti kultury a na základě jeho organizačních zkušeností vybrán Zdeněk Vikor," uvedl Lukáš Červený s tím, že v KV City bude mít Vikor na starosti dramaturgii, organizaci kulturních, sportovních a volnočasových aktivit, reklamu a propagaci. KV City Centrum v současné době zaměstnává mimo funkci jednatele na hlavní pracovní poměr čtyři zaměstnance, další zde pak pracují na základě dohod o pracovní činnosti a provedení práce. „A to dle aktuálních potřeb. Věříme, že Zdeněk Vikor bude vhodným doplněním našeho týmu a rozšíří další možnosti naší společnosti," uvedl jednatel. Vikorův plat sdělit odmítl. „Platové poměry zaměstnanců nejsme oprávněni zveřejňovat, mzda Zdeňka Vikora se však v žádném případě nebude vymykat obvyklé praxi v odměňování ve společnosti. Pro lepší orientaci uvádím, že nabízený plat zveřejněný v inzerátu úřadu práce byl 20 tisíc," doplnil jednatel.

Autor: Ivana Kalinová

3.11.2015 VSTUP DO DISKUSE 18
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení