VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tuhničtí prosí město o přechod

Karlovy Vary - Lidé v Tuhnicích už jsou téměř bezradní. Moskevská, frekventovaná páteřní komunikace v této čtvrti, má totiž pouze dva přechody pro chodce, na začátku a na konci.

14.11.2015
SDÍLEJ:

KRITICKÉ MÍSTO, kde lidé postrádají přechod přes frekventovanou silnici.Foto: Foto Deník Vladimír Meluzín

Pokud tedy vstoupí na silnici uprostřed, kde jsou i dvě zastávky autobusů městské hromadné dopravy, hrozí jim, že je srazí auto. Protože to zastavit nemusí. Po šesti letech se místní lidé ale znovu nadechli a vedení města adresovali petici, aby zde město zřídilo přechod pro chodce. Podepsalo ji 250 občanů. O přechodu tak na popud hnutí O co jim jde?! diskutovali i karlovarští zastupitelé.

Jenomže vedení města tvrdí, že o přechodu nemůže rozhodnout kvůli negativnímu stanovisku dopravní policie. Podle Lenky Kůsové, vedoucí odboru dopravy, se nyní přechod řeší ve správním řízení a trvalé značení přechodu pro pěší zde policie s velkou pravděpodobností nepovolí. „Jde o plynulost a bezpečnost silničního provozu," vysvětlila argumenty policie Kůsová. Podle Zuzany Týřové, krajské policejní mluvčí, nebyla policii do současné doby předložena projektová dokumentace k výstavbě přechodu v Moskevské ulici v Karlových Varech, který by odpovídal požadavkům platné legislativy.

Na zastupitelstvu byla přítomna i Soňa Nová, jedna z organizátorek petice za přechod v Moskevské ulici. „Přejít zde silnici nemají šanci maminky s dětmi ani staří lidé. Přestože jsou tady dvě zastávky městské hromadné dopravy. Jediná možnost je do silnice vstoupit. A čekat, zda se řidič smiluje a zastaví. To budeme čekat, až se něco stane?" vysvětlila problém zastupitelům. Kromě zastupitelů z hnutí O co jim jde?! se Tuhnických zastal i zastupitel Zdeněk Musil (KSČM), který upozornil na to, že o přechodu se v bezpečnostní komisi jednalo už před lety a téma bylo smeteno ze stolu. „Měli bychom to podpořit," uvedl.

Otmar Homolka (O co jim jde?!) zase zdůraznil, že není možné žádost občanů ignorovat a je třeba urychleně konat. „Pojďme zpracovat řešení, zatím jste nic neprosazovali a záleží přece na samosprávě. Jiná města v regionu, například Ostrov, si dokázala se stejným problémem poradit," uvedl.

K zastupitelům, kteří přechod podpořili, se přidal i Jiří Kotek (ALTERNATIVA). „Po vystoupení Soni Nové, která prezentovala petiční aktivitu 250 podepsaných občanů, a při sdělení, že o to usilují šest let a doposud přechod na místě není, navrhl jsem možné řešení občanskou rebelií. Tedy aby si lidé ten přechod nakreslili sami a já se takové brigády rád zúčastním. Bude-li zájem, jsem k dispozici," adresoval výzvu i všem zastupitelům v sále, aby se k této iniciativě připojili.

Autor: Ivana Kalinová

14.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení