VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Turistickou sezonu ukončil koncert Jaroslava Hutky

Bečov nad Teplou - Během sezony navštívilo hrad a zámek v Bečově nad Teplou přibližně 55 tisíc lidí

31.10.2011
SDÍLEJ:

Ukončení turistické sezony v Bečově obstaral Jaroslav HutkaFoto: Deník/ Jakub Kopřiva

Turistická sezona skončila o uplynulém víkendu na státním hradě a zámku v Bečově nad Teplou. O slavnostní ukončení se postaral svým koncertem Jaroslav Hutka. Podle kastelána Tomáše Wizovského byla letošní sezona úspěšná, jelikož hrad a zámek během ní navštívilo přes 55 tisíc lidí z celé České republiky, ale i sousedních států. Největším lákadlem pro návštěvníky je stále samozřejmě relikviář sv. Maura.

„Koncert Jaroslava Hutky byl zároveň takovým symbolickým rozloučením s touto sezonou. Dvouhodinové vystoupení se neslo ve velmi přátelském duchu, snad také díky komornímu prostoru dříve privátní kaple rodiny Beaufort-Spontin. Kapacita kaple byla vyprodána, k dispozici bylo pouze 50 vstupenek. Zajímavé určitě je také to, že vstupenky na tento koncert zakoupilo i několik návštěvníků z Německa,” konstatovala Alena Švehlová ze státního hradu a zámku v Bečově nad Teplou.

V první části koncertu vyslechli posluchači písně z nového repertoáru, které byly psány během pobytů v jižní Francii, Španělsku, Řecku, Laosu a Indii. „Po krátké přestávce došlo také na starší tvorbu a moravské lidové balady, které autor objevil ve sbírce Františka Sušila. Jelikož repertoár Jaroslava Hutky je velmi bohatý, posluchač měl možnost vyslechnout jak témata vážnější, tak se také zasmát u písní humorných. Vystoupení bylo doplněno velmi zajímavým vyprávěním o inspiracích při tvorbě jednotlivých skladeb,” dodala Alena Švehlová.

Koncert Jaroslava Hutky byl poslední kulturní akcí letošního roku konanou v interiérech zámku. Správa zámku Bečov zve děti s jejich rodiči na již sedmý ročník lampiónových slavností, doplněný bohatým programem, který se koná 5. listopadu.

„Letošní turistická sezona se vydařila. Hrad a zámek během ní navštívilo více jak 55 tisíc lidí, což je určitě hezké číslo. Velkou zásluhu na tom má také samozřejmě výstava relikviáře sv. Maura, která se konala na Pražském hradě. Lidé se o něm ještě víc dozvěděli a mnoho z nich k nám jezdilo ze všech koutů republiky, což nás samozřejmě těší,” konstatoval k právě skončené turistické sezoně kastelán Tomáš Wizovský. Správa hradu a zámku se už nyní připravuje na další turistickou sezonu. „V příštím roce návštěvníkům nabídneme samozřejmě některé novinky. Těšit se mohou určitě děti, pro které toho chystáme dost,” dodal kastelán Tomáš Wizovský.

Autor: Jakub Kopřiva

31.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení