VYBRAT REGION
Zavřít mapu

U kulatého stolu se probralo mnoho témat

Karlovarsko -

8.10.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archív

S cílem navázat na ověřenou formu komunikace se zainteresovanou veřejností pořádal Karlovarský kraj již čtvrtý Kulatý stůl, tentokrát na téma Uplatnitelnost lidí s mentálním postižením na trhu práce. Na rozdíl od předchozích akcí, které byly zaměřeny na vedení diskusí o stávajících možnostech uplatnění této cílové skupiny, informování zaměstnavatelských subjektů o metodě podporovaného zaměstnávání a analýze možností podpor ze strany obcí a úřadu práce, byl tento připravovaný Kulatý stůl obohacen jednak o výstupy zjištěné analýzou místních podmínek v této oblasti a jednak o seznámení zainteresovaných subjektů s vizí Karlovarského kraje v této oblasti do roku 2015 a strategií pro naplnění právě této vize.

„Akce byla pořádána v rámci Individuálního projektu Karlovarského kraje s názvem Poskytování sociálních služeb v Karlovarském kraji, které jsou dostupné a kvalitní z pohledu uživatele,“ konstatoval Miloslav Čermák, náměstek hejtmana kraje. Ten také přiblížil, co bylo hlavním cílem tohoto setkání. „Cílem bylo určitě informovat přítomné o vývoji aktivit projektu a vést diskusi o návrzích konkrétních opatření vedoucích k podpoře uplatnitelnosti lidí s mentálním postižením na trhu práce v Karlovarském kraji,“ dodal náměstek.

Do této akce se přihlásili zaměstnavatelé, kteří již v předchozím období projevili ochotu spolupracovat a podílet se na řešení oblasti, ale také zástupci subjektů poskytujících podporu mentálně postiženým osobám či zástupci úřadu práce a v neposlední řadě také zástupci obcí v našem regionu.

Hlavních témat přednášek bylo hned několik. Přítomní se například dozvěděli, jaké jsou současné možnosti uplatnění osob s mentálním postižením na trhu práce v podmínkách Karlovarského kraje, jestli je, nebo může být zaměstnávání osob se zdravotním postižením pro podnikatelské prostředí zajímavé či jaké systémové nástroje je nutné v Karlovarském kraji zavést s cílem podpořit zaměstnatelnost osob s mentálním postižením na trhu práce. Dále se probrala sociální ekonomika a rozvoj našeho regionu či (ne)závislost osob s mentálním postižením s prezentací příkladů z praxe.

Na konci se konalo závěrečné zhodnocení setkání u kulatého stolu, které bylo financováno z prostředků Evropského sociálního fondu a pro účastníky bylo zdarma. Miloslav Čermák, náměstek hejtmana kraje, děkuje všem za účast.

Autor: Jakub Kopřiva

8.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Ilustrační foto

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení