VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ubytovny: Achillova pata Karlových Varů

Karlovy Vary – „Musíme si stanovit, k jakému účelu budou ubytovny sloužit. Právě to nám poskytne připravovaná koncepce,“ uvedl náměstek Bursík.

17.4.2012
SDÍLEJ:

Drahomíra. Tato ubytovna potřebuje nákladnou rekonstrukci. Už podruhé. Nyní je poloprázdná.Foto: Archiv MMKV

Ubytovny ve městě, problémy občanů, kteří v nich žijí a věčné a leckdy oprávněné výtky sousedů těchto zařízení, to je evergreen, který magistrát poslouchá už léta. A udělat mezi tím vším pořádek, to je téměř heroický výkon.

Zřejmě proto vedly první kroky náměstka Petra Bursíka (ODS) po nástupu do funkce právě sem. Spolu s úředníky majetku města a zástupci realitních kanceláří, které ubytovny spravují, vyrazil na kontrolu těchto objektů v majetku Města Karlovy Vary. „Cílem kontroly bylo zjištění stávajícího stavu, využití kapacit ubytoven a zmapování výše nákladů na rekonstrukce, jelikož se v současné době připravuje koncepce využití těchto ubytovacích zařízení,“ vysvětlila Michaela Kousalová, mluvčí magistrátu.

První zastávkou byla ubytovna Drahomíra v Drahovicích. Ta před časem prošla v obydlené části rekonstrukcí. V současné době je z větší části prázdná. „Ubytovna potřebuje nákladnou rekonstrukci, a to především střechy a fasády. V rozlehlých sklepních prostorách by mohla nabídnout zázemí různým organizacím, například těm, které poskytují pomoc v sociální oblasti,“ uvedla mluvčí.

Náměstkova cesta poté pokračovala do ubytovny v Úvalské ulici. I tato budova si žádá rekonstrukci v řádu milionů korun.

Další kontrolovanou budovou byla ubytovna ve Východní ulici, která vznikla ze zázemí bývalých jeslí. Nyní poskytuje ubytování hráčům Karlovarského symfonického orchestru. I zde budou nutné opravy.

V Bohaticích se náměstek vydal na prohlídku ubytovny v ulici Teplárenská. V té v současné době bydlí nájemníci, všechny bytové jednotky však obsazené nejsou. Také rekonstrukce této budovy vilového typu by si vyžádala milionové náklady. Jen kousek od ní se nachází ubytovna v ulici Františka Halase. Ta je nyní zcela prázdná.

Posledním navštíveným objektem byla ubytovna ve Studentské ulici v Doubí. „Ta je nyní bez nájemníků, avšak v areálu za ní vznikla černá skládka, která je i po úklidu vždy znovu obnovena a je sem neustále navážen různý odpad,“ upřesnila Kousalová.

Připravovaná koncepce ubytoven je podle mluvčí nutná, aby město vědělo, jak s nimi dále naložit.

„Stávající stav těchto objektů není z hlediska stavebně-konstrukčního vyhovující. Investice a opravy do nich jsou v řádu několika desítek milionů korun. Musíme si nyní ujasnit, zda budeme investovat do všech objektů, či nějaké pronajmeme, popř. prodáme, o což jsme se již v minulosti snažili. Také si musíme stanovit, k jakému účelu chceme, aby ubytovny sloužily. Právě to všechno nám poskytne připravovaná koncepce ubytoven. Je třeba začít tuto problematiku co nejdříve a intenzivně řešit,“ vysvětluje náměstek Petr Bursík.

Autor: Ivana Kalinová

17.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení