VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úřad práce je dostupný i zdravotně postiženým

Karlovy Vary – Klienti se zdravotním postižením, jimž brání jejich handicap v návštěvě Kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR v Karlových Varech ve Svahová ulici, se mohou nově obracet také na pracoviště v ulici Závodní. Tady sídlí krajská pobočka ÚP ČR.

12.7.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv VLP

„Cílem je usnadnit všem osobám se zdravotním postižením, které nemohou navštívit pracoviště ve Svahové ulici, osobní komunikaci s úřadem,“ uvedla Alice Kalousková, pověřená řízením Krajské pobočky ÚP ČR v Karlových Varech. Pracoviště v Závodní ulici tak plně zastupuje pracoviště v ulici Svahová. Na přepážce jsou lidem k dispozici kvalifikovaní odborní zaměstnanci.

„Klienti zde dostanou základní sociální poradenství, mohou podat žádosti o jednotlivé dávky osobám se zdravotním postižením určené ke zmírnění sociálních důsledků jejich zdravotního postižení a k podpoře jejich sociálního začleňování. Mohou požádat také o průkaz osoby se zdravotním postižením i o příspěvek na péči. K dispozici jsou též veškeré formuláře potřebné pro podání žádostí,“ poznamenala Kalousková.

Lidem se zdravotním postižením, kterým brání jejich zdravotní omezení v návštěvě pracoviště ve Svahové ulici, mohou učinit na pracovišti v Závodní ulici veškeré úkony správního řízení, které jsou spojeny s řízením o dávkách pro osoby se zdravotním postižením a příspěvku na péči. Tedy seznámit se s podklady pro vydání rozhodnutí, hlásit změny skutečností rozhodných pro nárok na dávku, její výši nebo výplatu, podávat námitky a odvolání atd. Zároveň si zde mohou, po přiznání nároku, převzít průkaz osob se zdravotním postižením.

V roce 2014 se Oddělení příspěvku na péči a dávek osob se zdravotním postižením Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Karlových Varech přemístilo do přízemí budovy Oblastního inspektorátu práce pro Plzeňský a Karlovarský kraj do ulice Svahová 24. Aby Úřad práce ČR toto pracoviště co nejvíce zpřístupnil lidem se zdravotním postižením, rozhodl se posílit tuto agendu prostřednictvím zřízení dalšího pracovního místa v prostorech Krajské pobočky ÚP ČR v ulici Závodní. V případě, že se klienti se zdravotním postižením rozhodnou pro návštěvu pracoviště ve Svahové ulici, informuje ÚP ČR, je na pozemku úřadu vyhrazeno jedno parkovací místo, které je označeno příslušným symbolem.

Autor: Vladimír Meluzín

12.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Ochotný senior nabídl odvoz, přišel o 30 tisíc

Ilustrační foto.

Pávice by měly být přístupné i v zimě

Kradl nejen máslo

Karlovy Vary – Padesát kilo másla ukradl během dvou měsíců v karlovarském hotelu čtyřiadvacetiletý kuchař.

Žáci pomáhají sběrem papíru nemocné Elišce, už ho mají tuny

Karlovy Vary - Žáci Základní školy Konečná v Karlových Varech sami přišli s nápadem pomáhat. Zorganizovali hromadný sběr papíru, přičemž výtěžek ze sběru připadne na účet nemocné Elišky.

Oprava Vřídelní kolonády v mezích možností

Karlovy Vary - Vřídelní kolonáda, z níž se kvůli havarijnímu stavu muselo odstěhovat i tryskající Vřídlo, a skončilo tak pod širým nebem, má konečně šanci na rekonstrukci.

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme ZŠ Krušnohorská v Karlových Varech

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Karlovarsku. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z Karlovarska. Deník si tak mohou koupit na památku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení