VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ustavující zastupitelstvo v lázních? Možná 15. prosince

Františkovy Lázně - Ani měsíc a půl po komunálních volbách ve Františkových Lázních se neuskutečnilo ustavující jednání nových městských zastupitelů, které by určilo nové vedení města.

30.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv

Někteří volení představitelé občanů už proti situaci začínají brojit. Naopak Ivo Mlátilík, který stále stojí v čele města, si nemyslí, že by se zde dělo něco protizákonného.

„Krajský soud v Plzni obě podané stížnosti k průběhu voleb zamítl jako nedůvodné. Usnesení krajského soudu nabylo právní moci dnem vyvěšení na úřední desce – 18. listopadu,“ je uvedeno v otevřeném dopisu starostovi Mlátilíkovi. Tento dokument redakci předal zastupitel František Šnajdauf. Ten včera uvedl, že otevřený dopis se brzo dostane do všech domácností ve městě.

„Od tohoto data jste povinen podle zákona svolat ustavující jednání Zastupitelstva města Františkovy Lázně nejpozději do 15 dnů, to je do pátku 3. prosince. Nově zvolení zastupitelé z výše uvedených volebních stran se dozvídají bohužel pouze ze sdělovacích prostředků, že uvažujete o termínu 15. prosince, kdy by se mělo odehrát ustavující jednání zastupitelstva. Důrazně vás upozorňujeme na skutečnost, že svoláním zastupitelstva po termínu 3. prosince dojde z vaší strany k porušení platného zákona. Nehledě k tomu, že se cítíme šikanováni a omezováni, neboť, kromě prvních zákonných deseti dnů od voleb, nemůže nikdo z nás opustit město na dobu delší osmi dnů, abyste ´náhodou´ v té době zastupitelstvo nesvolal,“ zaznělo také v dopise.

„S dodržováním platných zákonů republiky a Ústavy ČR nemám zdaleka takový problém, jako hulvát, v současnosti náhradník zastupitel František Šnajdauf, odsouzený za nemorální, sprosté a nezákonné chování při jednáních zastupitelstva. Pokud někdo má pocit, že cokoliv porušuji, může podat stížnost v souladu se zákonem,“ reagoval na dopis Ivo Mlátilík.

„V příštích dvou týdnech máme ještě důležitá jednání okolo dotací na multifunkční hřiště. Jde asi o 40 milionů korun,“ vyčíslil Mlátilík. „Takže myslím, že datum ustavujícího zastupitelstva není v porovnání s objemem těchto financí tak důležité. Dále trvám na předběžném termínu 15. prosince. Když na mne budou činěny nejrůznější tlaky, tak jsem schopen svolat ustavující zastupitelstvo třeba až v březnu,“ neskrýval.

Autor: Vladimír Kučera

30.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení