VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Bečově to vře. Kvůli výstavbě

Bečov nad Teplou – Bečovští radní mají starosti s řešením změny územního plánu.

22.3.2012
SDÍLEJ:

Znak města Bečova. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jakub Kopřiva

Nemalé starosti mají teď bečovští radní s řešením změny územního plánu. Ta se týká výstavby budov na Zlatém vršku v Bečově.

„Zažádal jsem o změnu územního plánu, se záměrem odkoupení pozemků pro výstavbu areálu pro myslivost, restaurace a mého domu. Počáteční náklady s tím spojené jsem řádně zaplatil a veškeré materiály dodal. Město po nějaké době od mého záměru upustilo, po čemž jsem se cítil poškozen,“ řekl podnikatel Zdeněk Pešek, který s plánem pro výstavbu přišel.

„Myslím si, že by tento projekt mohl být nápomocen pro místní jednak tím, že by se zájemci v této lokalitě mohli připojit k nové kanalizaci, vodovodu a plynovodu, které bych v rámci výstavby vybudoval a za druhé tím, že by mohl pomoci rozvoji cestovního ruchu v této lokalitě. S tím vším je spojen i vznik nových pracovních příležitostí, které by mohly pomoci městu odlehčit od problémů s nezaměstnaností,“ dodal.

„Proč tedy město od plánu neodstoupilo hned na začátku? Při zpracování změn jsem ve všech svých konáních jednal důsledně a bezodkladně,“ podotkl Pešek.

O celé problematice s výstavbou na Zlatém vršku se vyjádřila i starostka Olga Haláková.

„Celé projednávání o změně územního plánu mělo několik fází, které proběhly podle předpisů. V první části jsme souhlasili s projednáním. V Karlových Varech si pak ale vyžádali vyjádření všech dotčených organizací, kterých se tento problém týká. Ze stanovisek, které jsme obdrželi vyšla najevo tři jasná a dvě podmíněná ne. Jedním z těchto zamítnutí bylo i rozhodnutí CHKO Slavkovský les, které jasně výstavbu zamítá. Na základě tohoto ustanovení jsme se nedohodli na změně územního plánu. Pokud bychom tak učinili bylo by to v rozporu s vyjádřením CHKO a řešení celého problému by muselo jít až na Ministerstvo životního prostředí,“ doplnila bečovská starostka.

„My zde podnikatelům v jejich obchodních záměrech nijak nebráníme. Panu Peškovi jme vyhověli akorát s povolením pro stavbu jeho domu, který se nenachází na území Zlatého vršku. Povolení pro výstavbu dalších staveb nedostal. Já proti panu Peškovi nic nemám a nejsem jeho překážkou. Pouze zde na našem úřadě plníme své povinnosti,“ dodala dále starostka.

(hni)

Autor: Redakce

22.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení