VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V ochranném pásmu nádrže Stanovice a bez kanalizace? Situace se v Dražově změní

Dražov – Nezbytné vyřešení odkanalizování obce a odvedení veškerých odpadních vod mimo ochranné pásmo nádrže Stanovice.

26.4.2017
SDÍLEJ:

Kanalizační systém by tu měl být dokončen letos na podzimFoto: VSOZČ

To je cílem pokračování projektu, který za celkem 11,8 milionu korun odvede splašky mimo nádrž, která zásobuje vodou více než třetinu obyvatel kraje.

„Odpadní vody z nemovitostí byly individuálně čištěny v septicích, jejichž přepady byly svedeny do dešťové kanalizace,“ vysvětlila Věra Štafflová, specialistka pro rozvoj vztahů s veřejností Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech (VSOZČ).

„Navržený projekt počítá s tím, že se odpadní vody budou z Dražova přečerpávat do kanalizačního systému Stanovic, zakončeného mechanicko-biologickou čistírnou odpadních vod,“ dodala Štafflová.

Již v roce 2016 byla v Dražově s dotační podporou Karlovarského kraje vystavěna nová čerpací stanice odpadních vod a necelé 3 kilometry dlouhý kanalizační výtlak, kterým se budou odpadní vody přečerpávat.

Loni v dubnu se následně zahájila výstavba samotné kanalizační sítě v Dražově. „Bude ji tvořit sedm stok z kameninového potrubí o průměru 250 milimetrů. Stoky budou zaústěné do nové čerpací stanice a jejich celková délka bude asi kolem kilometru. V rámci projektu se dostaví také kolem dvě stě metrů kanalizace v části Stanovic, která je určena pro výstavbu nových rodinných domků a kde je i několik neodkanalizovaných objektů,“ dodala.

Kanalizační systém Dražova by měl být dokončen letos v listopadu. Vybudování čerpací stanice a kanalizačního výtlaku stálo asi 5.3 milionů korun a Karlovarský kraj na tuto stavbu poskytl dotaci ve výši 2,7 milionů. Náklady na výstavbu stok budou kolem 6,5 milionů korun, z toho tři pokryje dotace Ministerstva zemědělství.

Autor: Zdeněk Hnízdil

26.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na podporu hokeje zahraje i kapela Pestalozzi.

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Ilustrační foto.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

OTÁZKA PRO: Zdeňka Lakatoše, starostu Abertam

Abertamy - Občané Abertam a Hřebečné zareagovali na výzvu zaslat návrhy na změny ohledně parkovacích míst a dopravní situace obecně. Co tomuto požadavku předcházelo, jak to dopadlo a co se bude dít dál?

Lázněmi se poběží za svitu kolonád, podruhé

Karlovy Vary – Po úspěšné premiéře, kterou si první ročník CITY NIGHT RUNu odbyl v uplynulém roce, kdy si na něj našlo cestu bezmála pět set běžců, je nachytán druhý ročník karlovarského nočního běhu.

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Sokolovsko - Sokolovští kriminalisté pátrají po 29 letém muži z Kynšperku nad Ohří, který je asi 178 cm vysoké střední postavy, má krátké rovné hnědočerné vlasy na ježka, hnědé oči a prořídlé strniště.

Zboural zažitý stereotyp oprav a svěřenou motorku prodal

Karlovarsko - Banální oprava motorky se změnila v trestný čin. Opravář totiž svěřený stroj drze prodal. A co hůř, za neadekvátní cenu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení