VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Otovicích vyroste obří Josefa

Otovice - Nákupní a volnočasové centrum ozdobí replika karlovarské vřídelní kolonády z roku 1879

24.1.2014 2
SDÍLEJ:

Dosud pole. To by se ale mělo změnit, investor chce na těchto pozemcích postavit nové nákupní a zábavní centrum.Foto: Vladimír Meluzín

Josefa, to je název volnočasového nákupního centra v Otovicích u Karlových Varů. Areál by měl vyrůst na ploše 9,53 hektarů. Předložené oznámení „Nové Otovice Josefa" už začal posuzovat Krajský úřad Karlovarského kraje. „A to dle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí.Oznamovatelem je společnost Pravý Domov invest," uvedla krajská mluvčí Andrea Bocková.

A co vše výstavba nákupního a volnočasového centra Josefa zahrnuje? Například repliku karlovarské vřídelní kolonády z roku 1879, jejíž okolní budovy budou imitovat historickou zástavbu Karlových Varů z této doby, uličky budou v bulvárním typu, nebude chybět promenáda s lavičkami, fontánkami a zelení. V areálu budou gastroprovozy, zóna pro děti, in-line dráha, lezecké stěny, minigolf, squash, bowling, fitness, skate a in-line areál , virtuální aréna, střelnice, jezírko a ubytovací park v americkém stylu.

„Centrum se skládá z jednopodlažních objektů služeb a obchodů. K nákupnímu centru jsou připojena dvě parkoviště o celkovém počtu 706 parkovacích míst. Na tuto část navazují zelené plochy a sportoviště," doplnila krajská mluvčí.

Celý záměr hodlá investor realizovat ve dvou etapách. Zahájení stavby je plánováno na příští rok a dokončeno v roce 2017. Druhá etapa bude zahájena v r. 2016 a také dokončena v roce 2017.

„Zpracované oznámení záměru je k nahlédnutí na Krajském úřadě Karlovarského kraje, odbor životního prostředí a zemědělství, na karlovarském magistrátu, na obecních úřadech obcí Dalovice, Sadov a Hájek," doplnila krajská mluvčí.

Oznámení záměru je také k nahlédnutí na internetu. Vyjádření k areálu Josefa Nové Otovice je možné zaslat nejpozději do 11. února na Krajský úřad Karlovarského kraje.

Podle starostky Otovic Stefany Švecové už investor s vedením města sice jednal, ale detailní podrobnosti neuvedl. „Jsme ale velmi rádi, že to nebude jenom nákupní centrum nebo jen zábavní park. Nabídne vyžití dětem, sportovcům i lidem, kteří si zde budou chtít nakoupit či odpočinout," uvedla starostka. Místní radnice už s Josefou seznámila i občany. „Zajímalo nás, jaký na to mají názor, a nebyli proti," doplnila starostka. Otovičtí mají obavy jen z dopravy, která zde po vybudování areálu zhoustne. „Nevíme, co to pro Otovice přinese. Vše má ale své plus a minus," uvedla.

Pozemky, na nichž má nové centrum vyrůst, jsou v soukromém vlastnictví. Podle starostky se investor domluvil s vlastníkem.

Firma Pravý Domov je společnost s ručením omezeným a jejím jednatelem je podle obchodního rejstříku Lucie Horešovská z Dolního Rychnova. Jejími společníky jsou kromě Martina Zajace ze Kfel u Ostrova a Alexeye Vetoshnikova ze Sadova společnost VB Projects ze Sadova. Jejími jednateli a společníky jsou Holanďané.

Autor: Ivana Kalinová

24.1.2014 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení