VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve ztrátě je KV Arena i Alžbětiny lázně

Karlovy Vary - Žádné výhrady nemá vedení města proti hospodaření pěti městských společností. Přestože dvě jsou ve ztrátě a další z nich vykazují minimální zisk. Žádné personální změny tedy rada nechystá.

27.6.2016
SDÍLEJ:

V MÍRNÉM ZISKU. Společnost KV City Centrum, která má mimo jiné na starost areál Rolava, dosáhla mírného zisku.Foto: Foto Deník šmu

Nejhoršího výsledku dosáhly Alžbětiny lázně, které vykázaly saldo 4,4 milionu korun. Ani tato vysoká částka ale primátora Kulhánka neznepokojila. „Jde o městem nedotovaný lázeňský provoz a v tomto kontextu lze výsledek hodnotit jako příznivý," uvedl. Ztráta Alžbětiných lázní bude zaúčtována na účet Neuhrazená ztráta minulých let. Tržby těchto lázní činily 29 855 000 Kč

To KV Arena se ztrátou 1,4 milionu korun dělá karlovarským radním větší starosti. Protože tato společnost dostává od města osmnáctimilionovou dotaci ročně. I KV Arena se ale dočkala od vedení města porozumění. Do provozu byla nově uvedena hala pro míčové sporty a venkovní bazén, což se v hospodaření haly podle radních negativně promítlo. Ztrátu KV Areny chce město řešit peněžitým příplatkem jediného společníka mimo základní kapitál. Tržby KV Areny činily 38 014 000 Kč.

Největšího zisku, přes šest milionů korun, dosáhl Dopravní podnik Karlovy Vary. Z toho bude 2,4 milionu převedeno do reinvestičního fondu, zbytek, tedy 4 424 361,46 koruny, bude vyplacen akcionáři, tedy městu, formou dividendy. Tržby Dopravního podniku činily 242 795 376 korun.

Karlovarská městská je spící akciovou společností města, která se podle radních zatím nevyvíjí. I tato společnost ale prokázala ztrátu, byť minimální, a to přes pět tisíc korun. Podle primátora Kulhánka jsou to peníze, které šly na různé poplatky, a ztráta bude zaúčtována na účet Neuhrazená ztráta z minulých let. Na tržbách má tato společnost nulu.

Společnost KV City Centrum je v mírném zisku. Ten činí 262 tisíc korun a bude zaúčtován na účet Neuhrazená ztráta minulých let. Tržby společnosti KV City Centrum činí přes 10 milionů a jednatel i členové dozorčí rady obdrželi jako jediní mimořádné odměny. Jednatel 30 tisíc korun, každý člen dozorčí rady 10 tisíc korun.

Autor: Ivana Kalinová

27.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení