VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velikonoční trhy se přesouvají k Becherplatzu

Karlovy Vary - Letošní velikonoční trhy v Karlových Varech se sice budou znovu konat na třídě T. G. Masaryka, ovšem před restaurací Becherplatz, nikoliv před hlavní poštou. Podle mluvčí magistrátu Heleny Kyselé je to kvůli majitelům obchodů, kterým stánky na trzích blokovaly přístup lidí do provozoven, a jim tak klesaly tržby.

19.2.2015 6
SDÍLEJ:

Velikonoční trhy v Karlových VarechFoto: DENÍK/Petr Zahradníček

„Prostor před Becherplatzem byl zvolen i kvůli tomu, že tato restaurace má s podobnými akcemi už zkušenosti. Dvakrát se zde například konal podzimní Knedlíkfest," doplnila mluvčí.

Podle Petra Masáka, jednatele společnosti KV City, je prostor před Becherplatzem klidnější zónou než před hlavní poštou. „Lidé budou moci k odpočinku využít i zdejší předzahrádky a zázemí restaurace Becherplatz. A zásobování bude jednodušší," vysvětlil Petr Masák.

Velikonoční trhy se letos budou konat od soboty 27. března do středy 8. dubna a žádosti stánkařů o místní prodej už přijímá městská společnost KV City Centrum.

„Zájemci o stánkový prodej na velikonočních trzích mohou zasílat své žádosti městské společnosti KV City Centrum, s.r.o. Výběrem prodejců se bude zabývat komise města," uvedla mluvčí Kyselá.

Kapacita trhů je až 25 stánků a o místo se mohou ucházet prodejci, kteří nabízejí jarní zboží, velikonoční a řemeslný sortiment.

Na velikonoční trhy budou navazovat trhy při zahájení letošní lázeňské sezony. Ty se ale budou opět konat u hlavní pošty. Změna je ale i u této jedné z největších kulturních akcí města. Slavnostní večer se letos místo v hotelu Thermal bude konat v nově otevřeném Národním domě.

Trhy v Karlových Varech jsou veřejností pečlivě sledovány a až na několik výjimek byly prakticky všechny kritizovány. Například loňské vánoční trhy se nelíbily vůbec, k rozmíškám došlo i na Velikonoce předloni na jaře. Stěžovali si trhovci a nespokojeni byli zákazníci. Po řadě negativních reakcí a trhových přesunech, jeden čas se vánoční trhy ocitly na náměstí Milady Horákové, velikonoční pak před Alžbětinými lázněmi, zkusilo zastupitelstvo předloni svěřit pořádání trhů městské společnosti KV City Centrum. A ta je organizuje dodnes, stejně jako farmářské trhy. Ty se konají před tržnicí a s jejich organizací jsou lidé spokojeni.

Žádosti o prodej

Žádosti lze zasílat elektronicky na trhy@kvcity.cz

Podrobnější informace pro zájemce, parametry stánků, formulář žádosti vše je k dispozici zde

Autor: Ivana Kalinová

19.2.2015 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení