VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vítězka loňské Ženy regionu obhájila svůj titul

Karlovarský kraj – Třináctého srpna proběhlo slavnostní vyhlášení vítězek hlasování o Ženu regionu. 

27.8.2012
SDÍLEJ:

Hana Šimková s krásnou kyticí a certifikátem Žena regionu, před hotelem Richmond, kde jí bylo toto ocenění předáno.Foto: Deník/Zdeněk Hnízdil

Třetí ročník soutěže, ve které je uživateli internetu hlasováním vybrána jedna výjimečná žena z každého kraje, letos za Karlovarský kraj vyhrála Hana Šimková, která tak obhájila své loňské vítězství.

Hana Šimková je zakladatelkou ostrovské pobočky občanského sdružení Macík, které se stará o týraná nebo nemocná zvířata. Tato pobočka, založená v roce 2002, však brzy díky práci Šimkové na nejrůznějších samostatných projektech své mateřské sdružení doslova přerostla, a proto se v roce 2005 osamostatnila.
Vybudovala domov pro stará a týraná zvířata v Horním Žďáru, který je v současnosti největším zařízením svého druhu v České republice.

Šimková zde působí jako předsedkyně sdružení a jako dobrovolník, kde se společně s ostatními dobrovolníky stará o téměř sto padesát zvířat, od koček až po koně. Zvířata zde nejsou držena v klecích, nýbrž mají k dispozici obrovský volný výběh, kde od sebe nejsou oddělována podle druhů a žijí jako v přirozeném prostředí. „Takovou vizi jsem měla od začátku. Nechtěla jsem vytvořit útulek, kde by byla zvířata zavřená v kotcích," uvedla Šimková.

Její činnost není omezena pouze na péči o zvířata. Díky tomu, že výběhy přímo sousedí s areálem ostrovské věznice, poskytuje domov pracovní příležitosti pro tamější vězně. Trestanci zde vykonávají běžné práce a údržbu domova, což jim pomáhá získat pracovní návyky a po propuštění se díky tomu mohou snáze zapojit do běžného života. „Naše úspěšnost je v tomto až dvoutřetinová," dodala Šimková.

V neposlední řadě navštěvují dobrovolníci domovy důchodců a stacionáře, kde žijí opuštění senioři, na které rodina nemá, či nechce mít čas. Zde zvířata slouží jako prostředníci při vzájemné komunikaci a získávání důvěry.

Navíc k výše uvedenému má sdružení na starosti odchyt volně pobíhajících zvířat, kde spolupracuje s útulky po celých západních Čechách a také s myslivci při záchytu lesní zvěře. Šimková proto vybudovala skutečně malé impérium, které ale přitom funguje, jako nezisková organizace.

Veškerá práce je zde dobrovolná a všechny věci potřebné pro provoz, od krmiva, přes léky, až po právní asistenci, jsou poskytovány sponzory a dobrovolníky, kterých má domov podle Šimkové přes dva tisíce po celém Česku. Mezi největší dary patří půl milionu korun od společnosti ČEZ, získané skrze projekt „Vaše volba."

„Za ty peníze jsme zde vybudovali veterinární ordinaci," uvedla Šimková.

Co se plánů do budoucna týče, plánuje Šimková hlavně zvýšení počtu zvířat jak v domově, tak v ordinaci.

Jan Kozák

Autor: Redakce

27.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení