VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vleklé problémy s opravou školy se blíží ke konci

Karlovy Vary – Stavební firma nedodržela termín dokončení oprav. Ten další ji čeká tuto středu 4. dubna 

3.4.2012 2
SDÍLEJ:

Probíhající rekonstrukce fasády zadní strany budovy. Jedná se o jednu z oprav, kterou škola potřebovala.Foto: Deník/Zdeněk Hnízdil

Obchodní akademie v Karlových Varech podstupuje již delší dobu opravu střechy, fasády a krovu budovy. Původní listopadový termín ukončení oprav však nebyl dodržen, a firmu, která požadované práce vykonává, bude čekat penalizace za nedodržení domluveného termínu.

„Na posledním kontrolním dnu, který se konal dne 22. března letošního roku, byl zástupce zhotovitele firmy požádán o sdělení termínu dokončení stavebních prací. Návrh termínu předání stavby byl stanoven nejpozději do příštího kontrolního dne, na středu 4. dubna,“ uvedla k situaci mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

„V rámci stavební akce nazvané Obchodní akademie Karlovy Vary zhotovitel v současné době opravuje sokl celého objektu, fasádu a pochozí terasu hlavního vstupu. Dále se také rekonstruují anglické dvorky a realizuje se i nová hydroizolace u části podezdívky. Vše se děje u zadní části objektu. Rovněž se také dokončují práce na střešní krytině a zateplení půdního prostoru,“ dodala Pavlíková.

O problémech s dokončením rekonstrukce vědí svoje i studenti.

„O loňských letních prázdninách proběhla nejdříve rekonstrukce oken, následně měla být zrekonstruována i střecha a fasáda. Původní termín však nebyl dodržen, a proto dostala stavební firma na opravu ještě měsíc. Ani tento termín však nebyl dodržen. Část školy pak byla v lednu vytopena a došlo zde i k mnoha vloupáním. Původní termín dokončení byl už před třemi měsíci, bohužel nebyl splněn a problémy s rekonstrukcí se vlekle táhnou dále. Není to nic příjemného jak pro studenty, tak i pro další návštěvníky školy tady denně po dobu půl roku chodit po stavbě. Často je tu i hluk a prach. Naposledy se do školy vloupali minulý týden a odnesli nejrůznější kabely. Na to konto pak v části budovy nešla vůbec elektřina,“ popsal student Jakub Kovář z karlovarské obchodní akademie.

„Co se týče uhrazení penále za nedodržení termínu dokončení stavby, dosud nebylo možné jej vyčíslit. Důvodem je stálé neukončení všech prací na budově. Nicméně Karlovarský kraj má k dispozici externího právníka, který nám bude pomáhat celou záležitost vyřešit,“ dokončila Jana Pavlíková.

(hni)

Autor: Redakce

3.4.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení