VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volit budou moct i nemocniční pacienti. Přímo na lůžku

Karlovarský kraj - Hospitalizace v termínu voleb účasti v nich nebrání. Podmínkou může být voličský průkaz

15.10.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Pacienti hospitalizovaní v nemocnicích v Karlových Varech, Chebu a Sokolově o možnost volit nepřijdou. Podmínkou je zápis do zvláštního seznamu nebo voličský průkaz.

„Hospitalizovaní pacienti samozřejmě budou moct volit, stejně jako každý rok," uvedl mluvčí sokolovské nemocnice Joža Lokajíček. Hlasy do voleb do Poslanecké sněmovny České republiky budou moct odevzdávat přímo na příslušném oddělení nemocnice. Zástupci okrskových volebních komisí dorazí s přenosnou volební urnou přímo k pacientům.

„Podmínkou pro to, aby volič mohl odevzdat své hlasy i v nemocnici, je vedle právní způsobilosti především místní příslušnost," uvedl Vladislav Podracký, tiskový mluvčí Karlovarské krajské nemocnice. „Pacienti, kteří nespadají do volebního okrsku, kde nemocnice leží, pak musejí být vybaveni takzvaným voličským průkazem. To se týká především těch, kteří budou před volbami nastupovat do nemocnice na plánovanou hospitalizaci," řekl. Kdo tedy ví předem, že v termínu voleb bude na nemocničním lůžku, může si předem vyřídit voličský průkaz. To je možné buď osobně, nebo do 18. října písemnou či elektronickou žádostí. Voličský průkaz si musí pacient přinést do nemocnice s sebou.

Pro ostatní pacienty pak platí nutnost zápisu do takzvaného zvláštního seznamu voličů. „Zápis do zvláštního seznamu voličů se odevzdává nejpozději sedm dní před započetím hlasování, tedy do 14. hodiny dne 18. října," sdělila Marta Šebestýnová ze sokolovské nemocnice.

„O sestavování seznamu a podmínkách zápisu jsou v těchto dnech pacienti nemocnic v Chebu i Karlových Varech informováni prostřednictvím vrchních sester jednotlivých oddělení," vysvětluje Vladislav Podracký. Kromě hospitalizovaných v nemocnici mohou být do zvláštního seznamu zapsáni i pacienti v porodnici či sanatoriu, případně lidé pobývající v ústavu sociální péče. Seznam se týká například i občanů ve výkonu vazby nebo trestu odnětí svobody.

Volby do PS ČR proběhnou 25. a 26. října.

Autor: Štěpánka Tupá

15.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení