VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyhodili nás ze stánku, proč? brání se ženy výpovědi města

Karlovy Vary - Městské infocentrum chce na Vřídelní kolonádě důstojné prostory. Kiosek chce za 14 dní

11.2.2011 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Przeczek

Seděly skromně u stolu a neustále se omlouvaly. V ruce svíraly výpověď z krámku na Vřídelní kolonádě a v očích měly prosebný pohled. „Víte, my si nechceme stěžovat na město, ale ten malý krámek na pohárky a suvenýry je naše obživa. Není to žádný luxus, uživíme se jen těžce, ale nejsme náročné. Prodáváme v něm od roku 1989. Po týdnu se střídáme a nikdy s námi nebyl jediný problém. Teď jsme obdržely výpověď a do čtrnácti snů se máme vystěhovat. Ale proč zrovna my?“ bezradně vysvětlují své potíže.

Výpověď z nájmu těchto nebytových prostor jim zaslala Správa přírodních léčivých zdrojů a kolonád, příspěvková organizace města. „Děkuji vám za dosavadní spolupráci, ale tento krok je nutný vzhledem k potřebě Města Karlovy Vary využít prostory pro městské infocentrum,“ vysvětlil jim ve výpovědi ředitel Milan Trnka.

Ředitel Trnka na náš dotaz uvedl, že město si tento stánek vybralo ze čtyř, které ve Vřídelní kolonádě jsou. „Infocentrum chce zřídit v jednom z kamenných krámků, který má vhodné prostorové dispozice. A tenhle sousedí s pitnými stojánky a původně byl využíván jako pohárkárna. Nyní je zde prodej všeho možného,“ vysvětlil. Dodal, že z výpovědi nemá žádnou radost. „Nájemcům jsem nabídl, že si mohou podat žádost o poskytnutí prostor. Jakmile by se některý krámek uvolnil, pak bychom jim jej pronajali,“ zdůraznil Trnka.

Jeho slova potvrdil také Jan Kopál, mluvčí magistrátu.
„Infocentrum města přehodnocuje své expozitury ve městě. Podle nového vedení má být dobře viditelné a co nejblíže návštěvníkům. Proto bylo rozhodnuto zřídit nové důstojné pracoviště ve Vřídelní kolonádě, přímo u pramenných pítek. Z toho důvodu město požádalo ředitele Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád, aby dal výpověď nájemcům stánku, ve kterém bude toto pracoviště infocentra zřízeno,“ uvedl Kopál. Město je toho názoru, že zařízení města určené pro kontakt s návštěvníky by mělo mít přednost před stánkovým prodejem. „Při podání výpovědi, která je v naprostém souladu s nájemní smlouvou, bylo nájemcům nabídnuto, že budou osloveni v případě, že se uvolní jiné podobné prostory na kolonádě ,“ dodal mluvčí.

Obě nájemkyně se ale nechtějí stánku vzdát. „Byla nám stanovena čtrnáctidenní výpovědní lhůta, a to z ničeho nic, bez jakéhokoliv předchozího upozornění. Po Vánocích jsme nakoupily nové zboží. Jen jeho rozprodej nám bude trvat více než tři měsíce. Obě jsme samoživitelky a jediný zdroj příjmů je tento krámek. Chápeme, že město potřebuje zřídit infocentrum, ale nechápeme, proč jedná tak nemorálním způsobem. Jeden z našich sousedů provozuje dokonce tři krámky. Proč jsme tedy dostaly výpověď my, které jsme zde v pronájmu nejdéle?“ upozorňují.

Že jim malá naděje ještě zbývá, nastínila slova náměstka Jiřího Kotka. „O problému jsem se dozvěděl bohužel teprve před dvěma dny, když mě se stížností - spíše se žádostí o pomoc oslovily vypovězené nájemkyně. K tomu kolega pan primátor, který řeší věci turismu a lázeňství, je v zahraničí. Po právní stránce probíhá vše v pořádku, protože prastará smlouva obsahuje klauzuli o 14denní výpovědní lhůtě, ale v širších souvislostech a hlavně v realizaci to je samozřejmě kontroversní. Info-point tam po absurdním prodeji objektu Lázeňská 1 a vymístění infocentra z centra města nebyl celé tři roky, takže by se v tomto ohledu problém mohl řešit koordinovaněji a citlivěji. Nějaký měsíc bez info-pointu se ještě dá žít, takže v tomto duchu se pokusím ještě jednat,“ uvedl náměstek.

Autor: Ivana Kalinová

11.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení